Autocad 2022 Ücretsiz Öğrenci Sürümü İndirme ve Yükleme

Autocad 2022 öğrenci sürümü indirmek ve yüklemek istiyorsanız bu oldukça basit. Fakat geçtiğimiz sene yapılan ufak bir güncelleme nedeniyle çoğu öğrenci/eğitmen arkadaş yükleme konusunda sorunlar yaşıyor. Bunun nedeni artık öğrenci olduğunuzu ispat etmeniz gerektiği!

Önceden Autocad ve diğer Autodesk ürünlerinin öğrenci sürümlerini yüklemek için öğrenci olduğunuzu ispat etmeniz gerekmiyordu. Rahatlıkla bir e-posta adresiyle kayıt olup 3 yıl ücretsiz kullanabiliyordunuz. Artık bu durum sona erdi. Öğrenci olduğunuzu ispat edemezseniz öğrenci sürümünü edinemiyorsunuz.

Öğrenci olduğunuzu nasıl ispat edersiniz?

Daha önceden blogda bu konuyla ilgili bir makale yazmıştım (İlgili makale için tıklayın). Bu aslında zor bir süreç değil ve gerçekten öğrenci olanları koruyan ve 3 yılla sınırlamayan bir avantaj diyebiliriz.

Öğrenci olduğunuz sürece her yıl öğrenci belgenizi girip sisteme yüklüyorsunuz. Böylece öğrencilik hayatınız boyunca tamamen ücretsiz şekilde bu sürümü kullanabiliyorsunuz. Daha ne olsun efendim. 🙂 Öğrenci belgesinin nasıl yüklendiğini merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin.

Autocad 2022 Sistem Gereksinimleri

Autocad 2022 ‘nin sorunsuz ve tam performansla çalışması için sistem gereksinimlerini mutlaka incelemeniz gerekir. Bununla ilgili olarak detaylıca bir makale yazmıştım. Hemen aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

Autocad 2022 Sistem Gereksinimleri

Burada şu çok soru geliyor. Benim bilgisayarım bu özelliklerin çok altında, nasıl olacak? Değerli arkadaşlar merak etmeyin, gerekli yazılım/donanımları min. seviyede dahi karşılıyorsa Autocad 2022 çalışacaktır. Eğer amacınız Autocad’i öğrenmek için yüklemekse hiç tedirgin olmanıza gerek yok. Ancak büyük projelerde çalışan bir mimar yada mühendisseniz elbette ki sistem gereksinimlerine çok dikkat etmeniz gerekir. Autocad kasma sorunu ve hatalarla karşılaşmamak için bu çok önemli.

Autodesk logosu değişti

Autodesk bu yıl köklü bir değişikliğe giderek logosunu değiştirdi. Yeni, modern ve vizyonunu yansıtan logosunu artık her yerde göreceksiniz. Bu elbette ki sizin hayatınızı değiştirmeyecek ama dijital dönüşümün farkında olmanız faydalı olacaktır. Artık bulut dijital çağındayız ve Autodesk bu alana çok ciddi yatırım yapıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*