Autocad 2022 Sistem Gereksinimleri

Autocad 2022 sistem gereksinimleri, tam performansla Autocad kullanmak için mutlaka bilinmesi gerekiyor. Özellikle de yeni bir bilgisayar almak istiyorsanız, satın almadan önce göz atmanızı tavsiye ederim. Autocad kullanırken takılmalar yaşamamak ve henüz yükleme aşamasında problemlerle karşılaşmamak için aşağıdaki bilgileri gözardı etmeyelim. (Bu arada eğer Autocad 2021 sistem gereksinimlerini arıyorsanız buraya tıklayınız.) Hazırsanız Autocad 2022 Sistem Gereksinimlerine geçelim.

Autocad 2022 Sistem Gereksinimleri

# İşletim Sistemi : Autocad 2021 ‘de olduğu gibi sadece 64 bit işletim sistemleri destekleniyor. 32 bit bilgisayarlar için zaten kurulum yapmanız mümkün olmuyor.


# RAM : 8 GB RAM yeterli ancak 16 GB RAM olursa çok daha iyi olacağı vurgulanıyor. Bütçeniz yeterliyse 16 GB ve üstünü tercih etmeniz çok daha yerinde olur. Tekrardan vurgulamak gerekirse Autodesk 8 GB ‘da işinizi görür diyor.


# Disk Alanı : Kurulum için yaklaşık 7GB lık bir alan gerekiyor. Fakat hem yükleme işlemi hem de yükleme sonrasında daha verimli çalışılabilmesi için 10 GB bir boş alan olması güzel olur.


# Ekran Kartı :  Ekran kartı bir CAD tasarım yazılımı için belki de en kritik konuyu oluşturuyor. Autodesk tarafından onaylanmış, tam performanslı çalışan ekran kartları için buradaki linke tıklayarak ilgili sayfayı izleyebilirsiniz. Ekran kartı ile ilgili yorum yapacak olursak, 2 boyutlu plan, inşaat projeleri tasarımı yapılacaksa ekran kartına çok yüklenme olmayacaktır. Ancak render çalışmaları, yüzey modelleme üzerine çalışmalar yapılacaksa elbette ki sisteminizi zorlayacaktır.

Ekran kartı bant genişlikleri de çok önemlidir. 29 GB / sn bant genişliği işinizi görür ancak 106 GB / sn bant genişliği olması çok daha iyi olur diyor Autodesk. Bununla ilgili olarak daha önce hazırladığım aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Son olarak Autocad hakkında daha fazla bilgi almak için diğer makaleleri inceleyebilirsiniz. Faydalı olması ümidiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*