mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks 2021 Sistem Gereksinimleri

Solidworks 2021 sistem gereksinimleri tam performansla çalışmak için son derece önemli bir konu. Sistem gereksinimleri dikkate alınmadığında Solidworks 2021 yüklemede sorun yaşayabilir yada yükleseniz dahi takılmalar yaşayabilirsiniz. Örnek verecek olursak, 32 bit işlemciye sahip bir bilgisayarınız zaten yüklemeye çalışmanız beyhudedir 🙂 Aynı şekilde Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız yapacak bir şey yok, SOLIDWORKS yüklenmeyecektir. Bazen de bütün sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen ekran kartı tercihiniz yanlıştır, montajlar yaparken sinirden ölürsünüz. İşte böyle karışık görülen ve önemli bir konu diyebiliriz. Önemini anladığımıza göre geçelim detayları sunmaya…


#  Bilgisayarınızın RAM kapasitesi: Dassault Systemes minimum 16GB olması gerektiğini söylüyor ancak 32GB kullansanız çok iyi olur diyor. İlla ki 32 GB olacak diye bir şey elbette ki yok. 8GB ekran kartı olan bir bilgisayara Solidworks 2020 yüklenemez mi? Yüklenir. Ancak tam performans istiyorsanız RAM tavsiyesine uymanız gerekiyor.


#  İşletim Sistemi:  32 bit bilgisayarınız varsa baştan söyliyeyim, sadece 64 bit bilgisayarlara kurulum yapılabiliyor. Windows 7 içinde SP05 sürümü ile destek kalkacak. Yani ne anlama geliyor? Windows 10 64 bit bir bilgisayarınızın olması gerekiyor.


 #  Ekran Kartı Tercihi: Ekran kartı tercihi Solidworks kullanımlarında işin bel kemiğidir. Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip oradaki en canavar oyun bilgisayarını almanız, mükemmel tasarımlar yapabileceğiniz anlamına gelmez.

Solidworks 2021 sistem gereksinimleri deyince Harddisk kapasitesinden tutunda diğer daha pek çok detay elbette gerekiyor. Ancak en önemlilerini yukarıda maddeler halinde sıralamış olduk. Gerekli min sistem gereksinimleri için yine yukarıda verdiğim linki ziyaret ederek, inceleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer bir iş istasyonu kullanmayı düşünüyorsanız, mutlaka profesyonel destek almanızı tavsiye ederim. Görüşmek üzere.

Comments 1
  1. Sayfanız hoşuma gitti ellerinize sağlık. lakin Solidworks 2021 sistem gereksinimlerinden bahsederken, ekran kartı konusunda biraz daha detaya girseniz daha iyi olurdu kanısındayım. Marka belirtmeden; kapasite, frekans hızı, vs. gibi… yine de verdiğiniz bilgiler için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol