Ansys Nasıl Kurulur ? Ansys Öğrenci Sürümü

Ansys nasıl kurulur ? sorusu sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Eğer Ansys programını öğrenmek amacıyla yüklemek istiyorsanız, yasa dışı şekilde lisanslamaya çalışmanızın anlamı yok. Ansys öğrenciler için son sürümünün ( burada Ansys 19.0 ) öğrenci versiyonunu yayınlıyor. Dünya genelinde herkes kolaylıkla Ansys öğrenci sürümünü indirebilir. 

Ansys öğrenci sürümü ile ilgili farklılar ve diğer detaylarla ilgili bir makale yayınlamıştık. Kurulum yapmadan önce dilerseniz burada ki makaleye göz atabilirsiniz. Gönül dilerdi ki öğrenci sürümünde sınırlamalar olmasaydı ama maalesef ki sınırlamalar bulunuyor.  Ansys öğrenci sürümü için herhangi bir Microsoft Windows 64 Bit bilgisayarın yeterli olacağını söylüyor.Yine de yüklemeden önce Ansys sistem gereksinimleri ile ilgili burada ki yazıya da göz atmanızı tavsiye ederim. Gerekli ön bilgileri edindiğimize göre artık öğrenci sürümünü yüklemeye başlayabiliriz.

Ansys Nasıl Kurulur ? Ansys Öğrenci Sürümü Yükleme

 1-  Şimdi gelelim Ansys nasıl kurulur ? sorusuna yanıt vermeye. Ansys resmi web sayfasında yer alan ANSYS Free Student Product Downloads sayfasını ziyaret ediniz. İlgili sayfaya gitmek için lütfen tıklayınız

 2-  ANSYS Student ‘e tıklayarak (görselde 1 numaralı alan) aşağıda çıkan sekmede yer alan DOWNLOAD ANSYS STUDENT butonuna tıklayınız ( görselde yer alan 2 numaralı alan).

 3-  Ansys son sürümünün indirilme işlemi başlayacaktır. 

 4-  Ansys indirme tamamlandığında, indirilen klasörün içerisinde yer alan setup.exe dosyasına tıklayarak Ansys kurulum a devam edebilirsiniz. Bundan sonra artık yapmanız gereken, sadece onaylayarak sürekli next demektir. 

Daha rahat anlaşılması adına hazırlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz. Anlaşılacağı üzere herhangi bir şekilde kayıt olma, lisans ile ilgili ürün kodu vs. girilmesine gerek bulunuyor. ANSYS ‘in sunmuş olduğu bu olanak güzel. Tek olumsuz tarafı çözümleme sınırının bulunmasıdır. Yine de öğrencilerin ödevlerini yapabilmesi açısından güzel bir olanak olduğu gayet açık. Faydalı olması ümidiyle. 

6 Comments

  1. please close all other applications before continuing with the installation. daha kurmadan böyle bi bildirim alıyorum yardımcı olabilir misiniz ?

  2. iyi akşamlar. ansys sizin videonuza bakarak kurdum ama 19.2 de galiba bir sorun var. woorkbeench dosyası yok. yardımcı olabilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler …

  3. Öğrenci değilim hatta çalışıyorum. Yine de öğrenci sürümünü indirebiliyor muyum? Yoksa herhangi bir ceza ile karşılaşma olasılığım var mı?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*