Teknik Resim Örnekleri – 25

Teknik resim örnekleri nin 25. si ile karşınızdayım. Serinin 25. yazısı olmasına karşın blogdaki teknik resim örneklerinin sayısı çok daha fazla 🙂 Bu teknik resim 3 boyutlu modelleme programı öğrenmek isteyenler için mükemmel bir çalışma olacaktır. Teknik resmin Solidworks ve Autocad ile modelleme çalışmaları yine blogda yer almaktadır.

Teknik resim incelendiğinde perspektif görüntüleri, üstten görünüşü ve S-S’ kesiti veriliyor. Kesit görünüşe dikkatle bakılacak olunursa taralı alan var olan alanı gösteriyor. Modelleme yapılırken döndürerek katı oluşturma (revolve) ve süpürerek katı oluşturma (swept) komutlarıyla rahat bir şekilde oluşacağı görülecektir. Aşağıdaki makalede bu teknik resme ait modelleme Solidworks programı aracılığı ile yapılmıştır.

Ücretsiz Uygulamalı Solidworks Eğitim Videoları (1)

Teknik resim örneklerinin diğer yazılarına da mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Maalesef ki teknik resimlerin ortasına logomu koymak zorunda kalıyorum. Umarım kocaman logo sinirlerinizi bozmuyordur. Olur da eğer canınızı sıkıyorsa iletişim formu aracılığı ile bana ulaşarak logosuz teknik resimleri rica edebilirsiniz 🙂 Faydalı olması ümidiyle.

2 Comments

  1. merhaba ben ismet ilhan geçte olsa bu çizim proğramı nı öğrenmek istiyorum ve nasıl başlayacağım konusunda ve çizim proğramı nın kolay menüsü hakkında yardımlarınızı rica ediyorum

1 Trackback / Pingback

  1. Autodesk inventor eğitim videoları - sweep ve revolve - 3 Boyutlu Tasarım , 3D Çizim, Makine Tasarımı ve Solidworks Kursu Ankara

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*