Ücretsiz Uygulamalı Solidworks Eğitim Videoları (1)

Ücretsiz Uygulamalı Solidworks eğitim videoları serisinin ilki ile karşınızdayım. Bu Solidworks Eğitimi serisinde, diğer Solidworks eğitimlerinde olduğu gibi buton yeri tarif edilmemiştir. Teknik resmi verilen bir modelin, Solidworks programı yardımıyla nasıl tasarlanacağı detaylıca anlatılmıştır. Bu uygulamada kullanılan teknik resim örneğini görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Solidworks Eğitim Videoları (1) Hangi Konuları Kapsıyor?

  • Solidworks döndürerek katı oluşturma (Revolve),
  • Solidworks süpürerek katı oluşturma (Swept),
  • Yüzeye kadar katı oluşturma (extrüzyon),
  • Çizgi – Nokta ilişkilendirmeleri 
  • Çizim oluşturma teknikleri
  • Solidworks ‘de dairesel unsur çoğaltma
  • Solidworks Unsurları Aynalama


Modeli indirmek için tıklayınız.

Yukarıda bu eğitimde oluşturulan modeli incelemeniz için CAD dosyasını indirebileceğiniz link verilmiştir. Yine 3 boyutlu şekilde inceleyebilmeniz açısından hemen yukarıdaki görüntüleyiciyi kullanabilirsiniz. 

Eğitim serilerine devam edebilecek güç ve isteği kendimizde görebilmek adına, değerli yorumlarınızı eksik etmemenizi rica ederiz. Bu varlığınızı hissetmemizin en etkili yoludur 🙂 Son olarak blogda yer alan diğer Solidworks hakkındaki makalelere de göz atmanızı tavsiye ederiz. Faydalı olması ümidiyle.

4 Comments

  1. Merhabalar üstadım şimdi ben Bi konveyör tsarladım yalnız zincirle hareket ettiriyorum fakat zinciri nasıl ve ne şekilde montaj yapmam lazım ki aç kapa yaptıgım zaman sıkıntı yaşamıyim şimdiden teşekkür ederim

1 Trackback / Pingback

  1. Teknik Resim Örnekleri - 25 - 3 Boyutlu Tasarım , 3D Çizim, Makine Tasarımı ve Solidworks Kursu Ankara

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*