Autocad 2019 Yenilikleri Nelerdir?

Autocad 2019 sürümü, diğer Autocad versiyonlarında olduğu gibi Mart ayında kullanıma sunuldu. Merakla beklenilen yeni sürümü bir dizi yenilikleri de beraberinde getirmiş oldu. Autodesk, AutoCAD 2019 ürününü bir sloganla duyurdu; Autocad yalnızca bir tane ! Autocad 2019 yenilikleri nelerdir? Neden yalnızca bir tane sloganı uygun görüldü?  Geçmiş yıllarda tasarımsal anlamda yeniliklere odaklanan Autodesk, 2019 sürümünde hangi konuya odaklandı? İşte detaylar…

 Autocad 2019 Yenilikleri 

   Geçmiş yıllarda tasarımsal geliştirmelere odaklanan Autodesk, bu yıl farklı bir konuya dikkatini vermiş gibi görünüyor. Autocad 2019 ‘da yenilikler yapılmış olsa da vereceğimiz en önemli haber bu olmayacak! Bu haber Tek Autocad. Artık bu günden itibaren AutoCAD satın aldığınızda 7 aracı da satın almış olacaksınız.

Autocad 2019 yenilikleri nelerdir?

Eskiden farklı bir ürün şeklinde satın alınan AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, AutoCAD MEP, AutoCAD Electrical, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Plant 3D ürünleri artık birer toolset haline getirildi. AutoCAD satın alındığında bu 7 ürünü de satın alınmış olunuyor. Ürünlerin adları da Architecture Toolset, Mechanical Toolset, MEP Toolset, Electrical Toolset, Raster Design Toolset, Map 3D Toolset olarak değiştirildi.

   Autocad 2019 ‘u ilk açtığınızda yenilenmiş ikonlar dikkatinizi çekecektir. Yenilenmiş derken radikal bir değişiklik yok elbette. İkonlar biraz daha modernleştirilmiş gibi görünüyor. Tamamen kişisel bir konu olduğu aşikar. Umarım beğenirsiniz.

Autocad 2019 revizyon bulutu
   Artık çizimlerinizi revizyon bulutları ile karşılaştırabilirsiniz. Esasen bu özellik AutoCAD Architecture ‘da bulunan karşılaştırma aracına çok benziyor. Temel olarak bu özellik ile çizimler arasındaki farklılıkları net bir şekilde görmenize olanak sağlar.

   Autocad çalışmalarınızı Autodesk Viewer ile web tabanlı olarak istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Web sitenize çizimlerinizi ekleyebilir, çizimleri görüntüleyenlere notlar tutma imkanı sağlayabilirsiniz.

   PDF formatındaki bir dosyadan yazı, geometri aktarabilirsiniz.

   AutoCAD Web Uygulaması Autocad ‘in geleceğidir. Bu uygulama ile bir internet tarayıcısından https://web.autocad.com adresini ziyaret ederek, çizimlerde ufak düzenlemeler yapabilir, hatta basit bir kat planı dahi çizebilirsiniz. Henüz çok gelişmiş olmasa da Autocad gelecekte tamamen tarayıcıdan tasarımlar yapmaya imkan tanıyacaktır.

Autocad 2019 yenilikleri ile ilgili ilerleyen günlerde yorumlara yer vermeye devam edeceğiz. Blogda yer alan Autocad hakkıdaki diğer yazılara da göz atmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla.

 

9 Comments

 1. Autocad 2020 Pc ye yüklendiğnde AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, AutoCAD MEP, AutoCAD Electrical, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Plant 3D ürünleri de otomatik olarak yükleniyormu yoksa bu özellik sadece Autocad 2019 sürümünde mi aktif

 2. Autocad 2020 kurulduğunda AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, AutoCAD MEP, AutoCAD Electrical, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Plant 3D ürünleri de otomatik olarak kuruluyormu? Yoksa bu özellik sadece Autocad 2019 damı var?

 3. Merhaba
  Ben 2019 öğrenci sürümü kullanıyorum ama 3 boyutlu çizime geçemiyorum 2019 da nasıl 3D çizime geçiliyor?

 4. AutoCAD 2019 öğrenci sürümünde çıktı alırken kenarlarda produced by an Autodesk student version yazısı çıkıyor bunu engellemenin bir yolu var mı acaba

   • Merhaba.bildiğim kadarıyla açtığınız projeyi dxf ye cevirip autocadde açıp tekrar dwg ile kaydettiğinizde produced by an Autodesk student version yazısı çıkmadığını biliyorum.bir deneyiniz.saygılar

     • 1000 lerce çalışanı olan koskoca holdingler bile öğrenci sürümü kullanıyor. Kopya koruması kasıtlı olarak yok bence autodeskte.
      Sözüm ona her sene bilmem ne ödülü vb veriliyor o holdinglere.

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. Autocad 2019 Sistem Gereksinimleri - 3 Boyutlu Tasarım , 3D Çizim, Makine Tasarımı ve Solidworks Kursu Ankara
 2. Autocad 2019 Öğrenci Sürümü İndir - CAD - CAM Mühendislik Yazılımları ve Mühendislik

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*