mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

Koyu Açık Arama Menu
Arama

Autocad 3 Boyutlu Çizim Yapmak 1 – Autocad Eğitimi

Autocad eğitimi  serisine  Autocad ‘de 3 boyutlu çizim -1 yazısı ile merhaba diyelim. Uzun zamandır Autocad eğitimi üzerine talepler geliyordu. Maalesef ki bunun için zaman ayıramıyordum. Uzun zamana yayarak, teker teker videolar hazırlamayı planlıyorum. İnanıyorum ki zaman içinde değerli bir kaynak olacaktır.

Autocad ‘de 3 boyutlu çizim uygulamasına ait yukarıdaki videodan da anlaşılacağı üzere çizim düzlemini, çizimin yapılacağı alana taşımak çok önemlidir. Olayın diğer tarafı artık tamamen sizin çizim yeteneğinize kalmıştır ki oda standart Autocad komutlarından oluşmaktadır. 3d modelling komutlarının da etkin bir şekilde kullanılması gerekiyor. Tasarım mantığını bir defa oturttuktan sonra gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bu uygulamada özellikle belirtmemiz gereken noktalar;

 #  Autocad düzlemi taşımak, düzlemi bakılan yöne göre düzenlemek

 #  Autocad ‘de daire çizmek

 #  Autocad ‘de çizgileri taşımak

 #  Autocad ‘de extrüzyon ve kesme işlemi

 #  Autocad ‘de daireye teğet çizgi yapmak

Autocad eğitimi serisinin diğer videoları için lütfen tıklayınız.

Youtube kanalını takip ederek videoları beğenmeniz ziyadesiyle mutlu edecektir. Faydalı olması ümidiyle.

Comments 3
  1. merhaba, yararli icerikler icin tesekkur ederim. Acaba, sizin youtube kanalinizda paylastiginiz autocad 3d cizimlerinizin olculendirilmis hazir resimlerini nerden elde ede bilirim? kendim serbest calismak istiyorum da. onceden tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol