Autocad api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası

Autocad programını yüklemeye yada çalıştırmayı denediğinizde üstteki görseldeki gibi api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını alıyorsanız yapmanız gereken şeyler son derece basittir. Bu sorun bir windows güncellemesi ile ilgili problemdir. Aslına bakarsanız sadece Autocad ‘de karşılaşılan bir hata değildir.

Windows kaynaklı bir sorun olması nedeniyle yüklemeye çalışılan farklı pek çok programda da bu hatayla karşılaşılabilir. KB2999226 ‘a bağlı olarak ortaya çıkan bir güncelleme hatasıdır. Sorunun 2 farklı çözüm yöntemi vardır. 2 numaralı yöntem daha garanti bir yöntem olmakla birlikte alternatif sunmak açısından 1 numaralı yöntemde verilmiştir. Makalenin sonunda yer alan video da gayet anlaşılır olacağını düşünüyorum.

 1-   Öncelikle windows güncellemelerini kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Başlat – Denetim Masası – Windows Update

yolunu izleyerek son windows güncellemelerini kontrol edin. Eğer güncellemeler mevcutsa güncellemeleri yapın.

 2-   Windows resmi sayfasında yer alan C++ dosyalarını indirin ve yükleyin. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorun giderilmiş olacaktır. Aşağıda yer alan videoda uygulamalı olarak gösterilmiştir.

windows 64 bit için https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746572

# windows 32 bit için https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571

yukarıda yer alan linkler bir exe dosyasını indirecektir. Virüs programınız uyarı verebilir. Korkulacak herhangi bir durum yok. Direkt olarak windows sayfasından indirilme yapılıyor.

Son olarak Autocad yada diğer cad programlarındaki hatalara da göz atmanızda faydalı olacaktır. Saygılarımla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*