mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Autocad Lisans Uyarısı Kaldırma

Eğer Autocad lisans uyarısı alıyor ve buna karşılık uyarıyı kaldırma konusunda ısrarcıysanız sakince arkanıza yaslanın! Çünkü derhal sağlıklı düşünmeye ihtiyacınız var ve bunun için fazla zamanınız yok. Konuyu uzatmadan öncelikle bu uyarıyı alma nedeninizi açıkça vurgulayalım.

Değerli arkadaşlar milyar dolarlık cirosu olan Autodesk şirketi, bütün dünyada yazılımlarının telif ve lisans haklarını sonuna kadar arıyor ve koruyor. İnternetten lisanssız Autocad yükleyip, bir müddet kullandıktan sonra uyarı gelince şaşırmamalısınız. Bu uyarının Türkçesi; “yiyorsun bir halt, gel bunu artık lisanslı hale getir yoksa ben karışmam!”

Siz ısrarla bu uyarıyı kapatıp kullanıyor ve sonrasında uyarıyı kapatmak için yine lisanssız tuhaf çözümlere gidiyorsanız artık yapacak bir şey yok! Özellikle de ticari işletmeler, yasal acı süreçle karşı karşıya kalabilirler.

Üzgünüm ama gerçekler öyle değil. Avukattan teblikat geldiğinde, “Tornacı Necmettin Abi de kullanıyor lan! Ona niye bişey demiyorsunuz!” şeklinde savunmanız olmaz. Konuyu çok uzatmak istemiyorum. İşin yasal tarafını daha fazla merak ediyorsanız şu linkte yer alan Lisanssız Autocad Kullanmak adlı yazıyı inceleyin.

Öyle ya da böyle ben bir şekilde Autocad kullanmalıyım ama fiyatı bizi zorluyor diyen bir işletmeyseniz çözüm basit! Eğer Autocad alamıyorsanız, onun gibi çalışan harika Autocad Alternatifi Program CADian yazılımını deneyin.

CADian çok uygun maliyeti, kalıcı lisanslı olması, yerel DWG çalışması ve harika arayüzüyle çoğu kişinin beğenisini kazandı. CADian’ı ne olduğunu okumak yerine hemen 30 gün ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz. İndirmek ve detaylar için buraya tıklayın.

Comments 1
  1. merhaba makine mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim Autocadi eğitim amaçlı erişimden kurdum öğrenci belgemide yükledim ama yine de lisans uyarısı verdi sebebi nedir biliyor musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol