mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks Nesting Yapan Harika Eklenti

Solidworks nesting özelliği çok istenilenler arasında yer alıyorken, bildiğiniz gibi bu doğrudan mümkün değil. Geçmişte yapılan tasarımları bir plakaya yerleştiren basit nestingler görmüştük ancak maalesef ki istenilen verim alınamadı. Sonralarda ise NestingWorks adı verilen bir eklenti çıktı ancak fiyatıyla kullanıcıların çok ilgisini çekmedi. İşte bu duruma harika bir SOLIDWORKS eklentisi son verdi!

ArmadaWorks ile Solidworks Nesting Yapın

ArmadaWorks uzun yıllardır var olan 3000’den fazla kullanıcı olan güçlü bir Solidworks eklentisi. Kullanıcıları onu sac metal açınımlarındaki maharetleriyle biliyor. Ayrıca profil optimizasyonu gibi de ek araçlarla kullanıcıların sevgisini kazanmayı başardı. İşte bu eklentiye geçtiğimiz günlerde yeni bir özellik daha eklendi: Nesting!

Nesting özelliğini biliyor ve lafı uzatmadan hemen ücretsiz olarak denemek istiyorsanız aşağıdaki formu hemen doldurun.

Contact Form Demo (#3)

Solidworks Nesting

Nesting Nedir?

Tasarlanan parçaları bir levhaya en az fire verecek şekilde yerleşiminin yapılmasıdır. Normalde bir kullanıcının manuel olarak levha yerleşiminin yapılması fire oranını arttıracaktır. Manuel yerine bunun için geliştirilen yazılımlar tercih ederek, he”m” zamandan hem de malzemeden ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz.

Eğer SOLIDWORKS kullanıyorsanız, nesting yapmak için DXF alarak farklı yazılımlarla uğraşmanıza gerek yok. ArmadaWorks artık size bunu doğrudan sağlıyor. Şöyle düşünün;

  • Bir makineyi tasarladınız.
  • ArmadaWorks ile sac metal parçaların açınımlarını tek tıklamayla alıyorsunuz ve hepsini saç kalınlığına göre ayrı klasörlere yerleştiriyorsunuz.
  • Sonrasında lazer kesime göndermeden önce ArmadaWorks Nesting özelliği ile levha yerleşimini yapıyorsunuz.
  • Parçaları kesime gönderirken sac levhadan en az fireyi verecek şekilde planlamanızı yapmış oluyorsunuz.

E daha ne olsun! Yukarıda ücretsiz indirebileceğiniz bir link bırakıyorum. Eminim ki faydasını göreceksiniz. Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol