mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks Fiyatları Temmuz’da Zamlanıyor

Bilenler bilir, Solidworks çok uzun yıllardır aynı fiyat üzerinden satışı yapılırdı. Bu rakam yıl sonlarına doğru kampanyalarla da baya düşürüyordu. Hatta 1 alana 1 bedava gibi çok avantajlı kampanyalarla Solidworks almak mümkün olabiliyordu…

Dikkat ederseniz hep -di li geçmiş zaman kipi kullanıyorum 🙂 Çünkü artık o günler mazide kaldı efendim. Zaten son 2 yıldır artık 1 alana 1 bedava kampanyası çıkmıyor. Genelde 2. lisansta %50 indirim yapıldığını görüyoruz ki bu artık bol keseden lisans verilmediğini gösteriyor. Diğer taraftan 3DEXPERIENCE platformunun etkisiyle de bulut tabanlı çözüm tarafında hareketlenmenin olduğunun da farkındaydık.

Kafalar karışmış olsa da 3DEXPERIENCE ile SOLIDWORKS’un nasıl konumlandırılacağı zaman içinde şekillenmiş oldu.

Dedikodular Neydi

  • SOLIDWORKS kalıcı lisansı artık satılmayacak, sadece bulut tabanlı çözümler üzerinden kiralanacak.
  • Yahu internet üzerinden satılacak artık SOLIDWORKS! Kredi kartıynan 3DEXPERIENCE sitesine girip satın alabilecez!
  • SOLIDWORKS tarih oluyor! CATIA, Abaqus, Solidworks felan ne varsa hepsi 3DEXPERIENCE içine girecek. Artık Solidworks tek başına satılmayacak.

Bu dedikoluların hiç biri tamamen doğru çıkmadı. Kullanıcıların kalıcı lisanslı Solidworks ‘u çok sevmesi, 3DEXPERIENCE tarafında geçiş sürecinin sanıldığı kadar kısa olmaması…

Gibi sebepler belki etkili oldu ve dediler ki tamam Solidworks kalıcı lisansı devam ediyor! Ancak aynı fiyatlara artık satın alamazsınız.

SOLIDWORKS Yeni Fiyatlandırma

  • Solidworks kalıcı lisans satın almak istiyorsanız, bunu artık en az 2 yıl abonelikle birlikte alabileceksiniz. Bu tabi Solidworks fiyatı hiç artmasaydı dahi başlangıç maliyetinizi arttıran bir şey olacaktı. 🙂
  • Solidworks fiyatları artacak ancak ne kadar artacağını resmi kanallardan dile getirmiyorlar.
  • Abonelik kapsamı altında Solidworks ile birlikte bulut çözümünüde almış olacaksınız. Abonelik bittiğinde 3DEXPERIENCE’a devam etmek isterseniz bakımınızı uzatmanız gerekecek.

Resmi fiyatlandırma politikası hakkındaki metni okumak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol