mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Süspansiyon Sistemi Montaj Teknik Resim Örneği

Solidworks ya da diğer CAD programlarında pratik yapmak için montaj teknik resim örnekleri arıyorsanız bu resim tam size göre. Bir süspansiyon sistemi üzerinde de çalışıyorsanız eminim ki güzel bir pratik olacak. Hemen aşağıdaki görsellere tıklayarak teknik resimleri görüntüleyebilirsiniz.

Kısaca Süspansiyon Sistemleri

Amortisörler, yoldan tekerleklere gelen sarsıntıların araç şasisine en aza indirgeyerek iletilmesini sağlayan mekanizmalardır. Dolayısıyla bir araçtaki konforu sağlayan en önemli araçlardan birisi diyebiliriz.

Araçlardaki sarsıntılardan oluşan enerjiyi sönümlemek için bir yay kullanılır. Bu yaylar hareket yönüne ters hareket eder ve hızla doğru orantılı olarak etki ederler.

Teknik Resim Örnekleri

Montaj teknik resim örnekleri, bir CAD programı kullanmayı öğrenirken en büyük yardımcınız olacaktır. Tek tek verilen parça detaylarını dikkate alarak modellemeyi tamamlayın ve hemen ardından da montajlayın.

Sonrasında mutlaka teknik resim detaylandırmalarını ve ölçülendirmeleri yaparak çalışmayı sonlandırın. Blog üzerinde yer alan diğer teknik resim örneklerine de göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol