mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Abaqus 2022 Ücretsiz Öğrenci Sürümü İndir

Abaqus 2022 indirmek istiyorsanız ve öğrenciyseniz, sizler için harika bir seçenek bulunuyor. Tamamen ücretsiz olarak Abaqus’u indirerek, yazılımı öğrenebilir veya çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak.

Abaqus 2022 İndirme İşlemleri

Öncelikle indirme işlemine geçmeden önce hemen belirtmeliyiz ki artık Abaqus, 3DEXPERIENCE platformuna entegre oldu ve Simulia adıyla sunuluyor. Bilmeyenler için 3DEXPERIENCE platformu, Dassault Systems’in bütün ürünlerinin yer aldığı bulut tabanlı bir teknoloji. Yani Solidworks, Catia, Abaqus ve daha pek çok yazılımın entegre olarak çalıştığı muhteşem bir ortamdan bahsediyoruz.

Abaqus’u indirebilmek için işte bu 3DEXPERIENCE platformunun bir üyesi olmanız gerekiyor. Hemen endişelenmeyin! Ücretsiz olarak hemen bir hesap açabiliyorsunuz.

 1-   Abaqus kurulum dosyalarına ulaşmak için ilk olarak buradaki linke tıklayın.

Karşınıza çıkacak olan Download for free butonu tıklayın. Sizi login sayfasına yönlendirecek yani hesabınıza giriş yapmanız isteniliyor.

Eğer bir 3DEXPERIENCE hesabınız yoksa Register butonuna tıklayarak oluşturun. Bu işlem sizi sıkabilir ama hesabınızı doğru düzgün oluşturun ki ileride rahat edin. Çünkü platformun diğer yazılım çözümlerinden de ileride faydalanabilirsiniz.

Ardından Abaqus topluluğuna katılmanız gerekiyor ki zaten ilk maddede verdiğimiz bu linkte yer alan download linkine tıkladığınızda otomatik olarak topluluğa yönlendirir.

 2-   Topluluk sayfasının aşağısına doğru indiğinizde indirme bağlantılarının yer aldığını göreceksiniz.

Göreceğiniz üzere Abaqus 2022 ve Abaqus 2021 sürümlerini buradan indirebilmeniz mümkün. Tıkladığınızda bir setup dosyası otomatik olarak inmeye başlayacak.

Abaqus 2022 Kurulumu

Abaqus yüklerken farkedeceksiniz ki adı Simulia oluvermiş. Aslında 3DEXPERIENCE platformu, Abaqus’un güçlü altyapısını kullanarak Simulia analiz yazılımını geliştirdi. Siz de bunun nimetlerinden faydalanacaksınız. Kurulum işlemleri için hemen aşağıya bir video bırakıyorum. Burda olduğu gibi adım adım kurulumu yapmanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol