mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks 2023 Muhtemel Yenilikleri

Solidworks 2023 ‘un yayınlanmasına kısa bir süre kalmışken bir önizleme demosu paylaşıldı. Bu önizleme elbette ki son sürüm olarak görülemez ama Solidworks 2023 yenilikleri hakkında fikirler verebilir. Peşinen söyleyim size, Solidworks yine daha hızlı açılacak. Hatta daha performanslı olacakmış. Bu sizi tatmin etti mi? Elbette ki hayır! O halde size biraz daha ele avuca gelir şeyler sunmanın zamanı geldi.

Solidworks 2023 Muhtemel Yenilikleri

 1-   İlk olarak Windows 11’de çalışan SOLIDWORKS ile başlayalım. Bu önizlemenin tamamında Solidworks Windows 11’de üzerinden çalışıldı. Montajın bütün bileşenleri büyük bir hızla açılıyor. Her yıl daha da hızlı açıldığını biliyoruz. Bunu artık bir yenilik olarak dahi görmüyoruz.

Teknik resimde tamamen çözümlenmiş ve hafif parçalarda bu yıldırım hızının olduğunu söyleyelim. Saydam bileşenleri veya gizli çizgileri artık teknik resim ortamında görebildiğimizi aşağıdaki görselden farkedeceksiniz.

 2-   Yine teknik resimde, manuel olarak değiştirilen hücreler daha kolay tanımlanmaya başlıyor. Satır, sütun ve tablo şak diye sıfırlanabiliyor. Yeni filtre araçları sayesinde de Malzeme Listeleri kolaylıkla oluşturulabiliyor. Eminim bu hoşunuza gitmiştir.

 3-   Konfigürasyonları kullanmayanlar çok şey kaybediyor. Eğer bir fikriniz yoksa mutlaka Solidworks’de konfigüsrasyonlar konusunu incelemelisiniz. Farklı boyutlarda hızlı çalışmasını sağlayan konfigürasyonlar daha karmaşık ürünler oluşturmak için kolaylaştırılmış.

 4-   Tasarımı tamamlamak için, gelişmiş sarma özelliği artık düz çizgi yazı tipini düzlemsel olmayan yüze çizebilir. Karmaşık kenarlar artık çizimlerde kolayca görülebiliyor ve aynı zamanda da sonraki süreçlerde kullanılabilir.

 5-   Sensörler artık sac metal sınırlayıcı özelliklerini doğrudan takip edebiliyor. Bu, parçaların üretilebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlandığından emin olunmasına yardımcı olur ve bir sorun olması durumunda tasarımcıyı uyarır. Bir gram önlem bir kilo tedaviden iyidir. 🙂

 6-   Sac levha parçaların değerleri artık özel özelliklerle ilişkilendirilebiliyor. Böylece notlar, malzeme listesi ve daha fazlası gibi bilgilerin tümü tek bir doğru kaynağına işaret eder.

 7-   Tasarımın sanal olarak doğrulanması söz konusu olduğunda, SOLIDWORKS Simulation 2023 elbette en büyük destekçiniz. Simülasyonun doğru şekilde kurulmasına yardımcı olmak için yeni Stabilite Analizörü, modeldeki kısıtlı ve düşük sertlikteki bileşenleri tanımlar.

Yazının hemen başında da belirttiğimiz üzere bu şimdilik bir demo önizleme olduğundan kesin sonuçlar diyemeyiz. Solidworks 2023 yayınlanmadan hemen önce yenilikler hakkında daha kesin verilere ulaşmış olacağız. Yine zamanı geldiğinde en net bilgilerde bu blogda sizlere sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Faydalı olması ümidiyle. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol