mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks İndirmek Tarih mi Oluyor?

Solidworks indirmek için araştırma içindesiniz ve tesadüfen bu yazı karşınıza çıktı değil mi? Tesadüfen de olsa ilginç bir şeyi öğreneceksiniz. Siz Solidworks indirmeye çalışıyorsunuz ancak yakında Solidworks indirip kullanmak tarih olabilir 🙂 Nasıl be! dediğinizi duyar gibiyim. Biraz daha netleştireyim. Günümüzün bulut tabanlı çalışan programlarını düşündüğünüzde biraz daha ne demek istediğimi anlayacaksınız. Her şey ama her şey artık doğrudan internet üzerinden yapılabiliyorken, neden bilgisayara indirip kurmak gereksin?

Şimdi lafı çok uzatmadan, hemen kestirmeden size cevap vereyim. Evet, artık indirmek tarih oluyor. Daha doğrusu siz indirmeden internet üzerinden kullanın diye bulut sistemi çok daha cazip hale getiriyorlar. Bu yüzden eğer internetten Solidworks indirmeye çalışıyorsanız, derin bir nefes alıp birazdan diyeceklerimi anlamaya çalışın.

3DEXPERIENCE denen bir şey çıktı

Siz Solid indirmeye çabalarken, 3DEXPERIENCE adında bir şey çıktı. Hatta çıkmakla kalmadı baya bildiğin herkes ona geçmeye başladı. Okuması zor, yazması daha zor. Tek seferde bu 3DEXPERIENCE kelimesini yazabilen varsa aşk olsun. 🙂 Yazması okuması zor olunca biz buna Solidworks Cloud ya da Solidworks Bulut diye adlandırıldığına şahit olduk. İnternet üzerinden Solidworks kullanmak yani.

Dümdüz mantıkla anlayabileceğin kelime budur. Fakat şimdi de şunu diyebilirsin. İyi de internet den yapınca ne olacak? İşte hikayede burada başlıyor.

Sadece tasarım değil, her yeyini 3DEXPERIENCE’da yapabileceksin

Her şeyini derken muhasebenizi de yapacaksınız anlamında değil. 🙂 Bir imalatçı ya da tasarımcının ihtiyaç duyduğu her şeyi diyerek toparlayalım. Diyelim ki bir ürünü tasarladınız. Sonra ne gerekir? Analizi, revizyon takibi, ekiplerle paylaşma, yönetim, imalat süreçleri… İşte bütün bu iş akışının tamamını bu okurken zorlandığınız 3DEXPERIENCE platformuyla yapabiliyorsunuz.

Dur Allah aşkına kafam karıştı

Karıştıracak bir şey yok. Artık yep yeni daha verimli bir bulut tasarım ve yönetim platformu var. Her şey gibi Solidworks’de kendini geliştirmeliydi. Nokia nın sonu nasıl gelmişti? İşte Solidworks’de eğer günümüze ayak uyduramasaydı ya da uydurmak için çalışmasaydı sonu Nokia gibi olabilirdi.

Kafanızda bazı şeylerin daha netleşmesi için google’a 3DEXPERIENCE yazarak aratmanız yeterli. Artık Türkçe pek çok tanıtım ve eğitim içeriğinin olduğunu farkedeceksiniz.

Bu yazının sonunda Solidworks indirmek den vazgeçtiniz mi? Sanmıyorum. 🙂 Sizlere önemle yeni dünyanın gerisinde kalmamanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol