Autocad Layer ve Çizgi Tiplerini Kopyalama

Autocad layer kopyalama yapmak istiyorsanız, bunun çok basit bir çözümü elbette ki var. Üstelik sadece layer (katmanlar) değil çizgi tipleri, ölçülendirme tipleri, ölçekler, layoutlar ve çok daha fazlasını kopyalama şansınız var. Bu yöntem sayesinde bir çalışmada oluşturduğunuz bütün layerları farklı bir projenizde kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim detaylara;

Autocad Layer Kopyalama

 1-   Öncelikle farklı bir projede kullanmak istediğiniz layerların bulunduğu Autocad çalışmanızı açın.

 2-   Açtığınız çalışma açık kalsın ve yeni boş bir Autocad dosyası daha açın. İşte bu Autocad dosyasına istediğiniz her şeyi taşıyacaksınız. Bunu yapmak içinde Design Center komutunu girmeniz gerekecek. Klavyeden “DC” yazarak enter tuşuna basın.

 3-   Design Center komutunu girmenizin ardından hemen üstte yer alan ekran karşınıza gelecek. Open Drawings sekmesine geçin ve açık tuttuğunuz projeye tıklayın. Artık istediğiniz gibi oluşturduğunuz bütün araçları taşıyabileceksiniz.

 4-   Katmanları taşımak istediğiniz için Layers’a tıklayın. Karşınıza bütün oluşturduğunuz katmanların çıktığını göreceksiniz. Hepsini seçin ve sağ tıklayarak Add layers‘a tıklayın. İşlem bu kadar. Diğer bütün özellikler içinde aynen bu metodu kullanabilirsiniz.

Autocad hakkında hazırlanan diğer makalelere de göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*