Autocad Sağ Tuş Ayarı Sağ Tık Enter

Autocad sağ tuş ayarı ile kullanıcılar, Autocad’e daha farklı ve hızlı yetenekler kazandırabilir. Bilineceği üzere Autocad’de komutu sonlandırmak için “enter” tuşuna basmak gerekiyor. Autocad ‘in eski sürümünü kullananlar bilecektir ki eskiden sağ tık ile enter yapılıyordu. Bu durum son sürümlerde değişti. Mouse ‘un sağ tuşuna bastığınızda seçim yapılması için bir pencere çıkıyor. Açılan bu pencere yerine Autocad sağ tuş ayarını enter olarak belirleyebiliriz.

 1-   Menüden options butonuna tıklayarak, ayarlar sayfasına giriniz. Ayarlara gitmek için klavyeden “OP” komutunu da kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de aynı yere ulaşmanızı sağlayacaktır.

 2-   Açılan pencerede User Preferences sekmesine gelerek Right-Click Customization butonuna tıklayınız. Artık Autocad sağ tuş ayarı bölümüne gelmiş oldunuz.

 3-   Hemen ilk başta çıkan “Turn on Time-Sensitive Right-Click” seçeneğini aktifleştirerek, sağ tuşu enter olarak ayarlayabilirsiniz. “The default is 250 milliseconds.” yazan bölümde sağ tuşa basılı tutulan süre sonrasında seçeneklerin gösterileceği süre anlamına gelmektedir.

Autocad sağ tık enter

Autocad sağ tık ile sağ tuş enter olarak kullanılabilir ve çizimlerde daha hızlı hareket edebilir. Yazının hemen başında yer alan video ile takıldığınız yerden destek alabilirsiniz. Son olarak Autocad hakkındaki diğer yazılara da göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*