mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Abaqus Darbe Analizi

Abaqus hakkında en son makaleyi 2014 yılında yazdığımı farkedince, bu konuda daha güncel olmaya karar verdim. Türkiye’de daha çok akademisyenlerin ilgisini çeken Abaqus, analiz çevresinde saygın bir konuma sahiptir. Özellikle mühendislik analizleri ile ilgilenenler için Abaqus dünyasını keşfetmeleri tavsiye edilir.

Abaqus darbe analizi testinin yapıldığı aşağıdaki döküman, Abaqus öğrenmek isteyenler için basit ancak amacına hizmet ediyor. Görselde de görüleceği üzere, L şeklinde tasarlanan parçanın düzlem ile teması analiz edilmiştir. Alüminyum L parça, sert bir yüzeye düşürülerek stres ve deformasyonları araştırılmıştır. Malzeme özellikleri, L alüminyum parçanın ölçüleri dökümanda yer almaktadır. Kaynağı indirmek için tıklayınız.

Abaqus hakkında Türkçe kaynağın son derece az olduğunun farkındayım. Vermiş olduğum içerikte Türkçe değil. Ancak Abaqus hakkında bilgi arayanlar için yol gösterici olduğunu düşünüyorum. Son olarak Abaqus hakkında blogda yer alan diğer makalelere göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

Kaynak: Hormoz Z. tarafından (Portland State University)

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol