LogiKal Nedir? Alüminyum Doğrama ve Cephe Sistemi

Eğer alüminyum cephe sistemleri, alüminyum cephe giydirme sistemleri, alüminyum kapı ve pencere sistemleri, alüminyum doğrama sistemleri üzerine çalışıp LogiKal programını kullanmamışsanız; bu yazının sonunda saatlerce hatta günlerce uğraştığınız işlerin çok daha kısa sürdüğünü anlayacaksınız. LogiKal ‘in bu sektörlerde hizmet sunan firmalara vaat ettiği en önemli unsur zaman ! Şüphesiz ki zamanı satın alamazsınız. Fakat LogiKal, işlerinizi çok daha basite indirgeyerek zamandan kazanmanızı sağlar. LogiKal size bir başka deyim ile zaman satar. 

 LogiKal Nedir? Nasıl Çalışır?  

LogiKal; Asaş, Çuhadaroğlu, Schüco ve hemen hemen diğer bütün alüminyum profil sistem üreticileri ile yapmış oldukları anlaşmalarla müthiş bir CAD Data sistemi oluşturmuştur. Anlık olarak sistem üreticilerinden aldıkları profil detaylarını LogiKal ile entegre ederek, kusursuz işler çıkartılmasına yardımcı olur.

Alüminyum sistem üreticileri ile Alüminyum cephe,doğrama uygulamacıları arasında kritik bir köprü olduğu aşikar. Örnek verecek olursak Asaş Alüminyum ürünleri hakkındaki bütün detayları ( kapak,kanat,aksesuar …) Orgadata firmasına aktarır. Orgadata Türkiye ofisi Asaş’dan aldığı detayları LogiKal datasına entegre eder. Böylece LogiKal kullanan bir uygulamacı, hızlı ve kusursuz teklif ve imalat sürecini yönetmiş olacaktır.

 LogiKal ile Neler Yapabilirim?  

 Maliyet Analizi   Özellikle teklif verme aşamasında Alüminyum doğrama ve cephe sistemleri sektörünün vazgeçilmezidir. Sistem üreticilerinden alınan güncel fiyatlandırmalar üzeriden, çalışmanızın en ince ayrıntısına kadar ücretlendirilebilir. Kullanıcı dilerse kendi fiyatlandırmasını da elbette ki yapabilir.

 Kesim Listesi   Hangi profilden ne kadar kullanılacağını, hangi açıyla ve hangi ölçüde kesilmesi gerektiğini listeler halinde sunar. İmalata direkt olarak sunabileceğiniz şekilde hazırlanan bu kesim listeleri ile hatasız ve tam zamanında üretim yapabilirsiniz.

 Kesim Optimizasyonu   En az fireyi verecek şekilde optimizasyon yapmak LogiKal ‘in en büyük hüneri. 6 metreden değilde 5.50 metreden daha az fire vereceğinizi nasıl öğrenirdiniz? LogiKal hesaplama yapar ve en az fire vereceğiniz ölçüleri listeler. Sadece 1 projeden dahi fazlasıyla maddi kazanç sağlamanıza yarar. Aşağıdaki görselde %24.1 fire verildiği görülecektir. LogiKal’de basit bir optimizasyon ile fire oranını olabilecek en düşük seviyelere (bu çalışma için %2.3) kadar düşürmeniz mümkün.

 Ön Statik Analiz   Şüphesiz ki statik analiz bu işin en kritik noktası. LogiKal ile ön statik analiz yapmanız mümkün.

 Cam – Panel Siparişi   Kesim ölçülerinize uygun şekilde basitçe cam ve paneller atayabilirsiniz. Cam-Panel siparişini vermek için ayrı bir döküman hazırlamak zorunda kalmazsınız. LogiKal kesim ölçüleri ile birlikte kaç adet hangi cam-plakanın kullanacağını sunar.

 Malzeme Siparişi   Kullanılacak bütün profil serileri için malzeme sipariş listesinin hazırlanması, sipariş sürecinize hız kadar.

 CNC İşleme   Projenizin hayat bulduğu profil işleme merkezinizde, LogiKal’den almış olduğunuz NC kodlarını kullanarak kusursuz imalat yapabilirsiniz.

 Daha pek çok özellik…   LogiKal ‘in diğer özellikleri için mutlaka Orgadata resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Logikal nedir?

 Orgadata Hakkında  

Merkezi Almanya Leer’de bulunan Orgadata AG, sektörün öncü yazılım firmasıdır. 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Dünya üzerinde pek çok ülkede ofisi ve çalışanları bulunmaktadır. Türkiye ofisi İstanbul ‘dadır. Bütün sorularınız ve destek için www.orgadata.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*