mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidcam İndir Ücretsiz Öğrenme Sürümü

Solidcam programını öğrenmek amacıyla indirmek yada yüklemek istiyorsanız, internet aleminde yasadışı yazılım aramanıza gerek yok. Bu makalede resmi olarak Solidcam indir me ve yükleme konusuna değineceğiz. İndireceğimiz programın solidcam öğrenci sürümü (demo) olduğunu yazının başında hatırlatmak isteriz.Ticari maksat ile kullanmak mümkün değildir. Solidcam ‘in öğrenci versiyonunun neden ticari maksatla kullanılamayacağına yazının sonunda yer vereceğiz.

Bilineceği üzere ülkemiz imalat sayisinde CAM yazılımları söz konusu olduğunda, Solidcam ve Mastercam önemli yer tutar. Solidcam uzun yıllardır Solidworks ile entegre çalışmasından ötürü kullanıcılar tarafından çok sevildi. Kullanıcı dostu olması ve rahat öğrenilmesi Türkiye’de olduğu gibi dünyadada çoğu kişi tarafından tutulmasının sebebi oldu. Eğer CNC,CAM konularında kendinizi geliştirmek istiyorsanız Solidcam öğrenmek size değer katacaktır. Şimdi gelelim Solidcam nasıl indirilir ve nasıl yüklenir konularına.

Solidcam İndir Ücretsiz Öğrenci Sürümü

 #  Solidcam indir mek için öncelikle burada yer alan linke tıklayınız. Eğer bu linke erişemiyorsanız  (www.solidcam.com -> Solutions -> Solidcam for Education) yolunu izleyiniz. Karşınıza çıkan kayıt formunu doldurun. Kayıt onay linkini gönderecekleri için email adersinizi dikkatlice yazmalısınız. En aşağıdaki kırmızı butona (submit data) tıklayarak kayıt formunu gönderiniz.

soldicam indir ücretsiz sürümü
 #  Email adresinizi kontrol ettiğinizde bir onay emaili gelecektir.  Gelen linke tıklayınız. Artık solidcam indirmek için hazırsınız! Karşınıza gelen yeşil Download butonuna tıklayarak Solidcam eğitim sürümünü indirebilirsiniz.

 #  Solidcam ‘in indilme işlemi tamamlandığında, indirilen dosyaya sağ tık-> yönetici olarak çalıştır diyerek yükleme işlemine geçiniz. Bundan sonrası artık onaylama ve ileri demekten ibarettir.

Solidcam ‘i başarıyla yükledikten sonra artık Solidcam’i öğrenmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makalenin başında bu programı ticari amaçla kullanılamayacağından bahsetmiştik. Bu yüklemiş olduğumuz Solidcam for Education sürümünde bütün takım yollarını uygulayarak,simülasyonunu görebilirsiniz. Fakat CNC ‘ye göndermek için gerekli NC postu almanıza izin verilmiyor. Dolayısı ile programı yükleyip kullanabilirsiniz ama parça işlemek için gerekli NC kodlarını alamayacağınız için iş yerinizde kullanma şansınız bulunmuyor. Faydalı olması ümidiyle.

Comments 6
  1. Ben indirmeye çalıştım onay e postası geldi fakat tıkladığım da beni başka siteye yönlendiriyor.ve ben oturum açma girince hesap şifremi falan açmaya kalkınca bana giriş başarısz diyor yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol