Solidworks 2018 ile Gelecek Yenilikler

Solidworks 2018 ile gelecek yenilikler, Solidworks World 2017 etkinliğinde ele alındı. Geliştiriciler için yeni sürümde gelecek yenilikler üzerine bir yarışma düzenlenerek, etkinlik daha eğlenceli hale getirilmiş.

En etkileyici performanslar içinden bazıları seçilerek önizlemesi katılımcılara sunuldu. Her geçen sürümde daha da kullanıcı dostu sıfatını pekiştiren Solidworks için yeni sürümde, aşağıdaki yenilikleri görmemiz muhtemel olacaktır.

 1.   Solidworks 2018 ile 3D Çizimlerde Aynalama

Yarışmacılardan Lord Pency’nin çalışması en etkileyici olanlardan ve muhtemelen  Solidworks 2018  ‘de göreceğimiz yeniliklerden biri olacak. Bilineceği üzere Solidworks 2017 ve öncesi versiyonlarında, 3D Sketch (3 boyutlu çizim) lerde aynalama fonksiyonu bulunmuyordu.

Bu yenilikle beraber, referans olarak bir simetri düzlemi belirleyerek 2D ve 3D çizimleri aynalama yapmak mümkün olacak. Son derece işlevsel ve SW kullanıcı dostu ünvanına yakışır türden bir yenilik olacağı aşikar.

Solidworks 3D Sketch Aynalama

 2.   Mouse Hareketleriyle Daha Fazla Kısa Yollar

Mouse hareketleriyle kısa yollara ulaşmak ve daha hızlı çizim yapmak önceki sürümlerde de olan bir özellikti. Bu yenilikteki fark bu kısa yolların daha fazla olması. Eğer gelecek sürümde sunulacak yeniliklerden birisi de bu olacaksa,  12 kısa yola  mouse hareketleri ile ulaşmak mümkün olacak.

 3.   Montaj Aşamasını Adım Adım Gösteren Montaj İlerleme Çubuğu

Kullanıcıya montaj aşamasında yardımcı olmak için hazırlanmış,  montaj ilerleme çubuğu  yine ilgi çeken çalışmalar arasında.

 4.   Dokunmatik ekranlar için çizim yapmayı kolaylaştırma

Windows 10 dokunmatik ekranlı bilgisayarlar için çizimlerde kolaylık sağlayan, çizim kalemi ilgi çekici. Solidworks  dokunmatik ekranlar  ile ilgili çalışmalara bir hayli önem veriyor. Çağımızın gerçeği artık şüphesiz ki dokunmatik ekranlardır.

 5.   Solidworks yeni giriş ekranı

Bazı yenilikler sadece görsel açıdan kullanıcıları tatmin edebilir. Yeni sürümde farklı bir  giriş ekranı  ile karşılaşmamız muhtemel görünüyor.

Olması muhtemel çalışmalardan dikkat çekici olanları yukarıda sıralamış olduk. Yakın zamanda SW 2018 yeni sürümünün demo versiyonu test etme şansına bütün kullanıcılar sahip olacaktır. SW’un kullanıcı dostu olma etiketine layık yenilikleri görmek dileğiyle.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*