Sanal Mikrometre Uygulaması

Mühendislik dosyaları

sanal mikrometre

Mikrometre bilginizi tazelemenize yada yeni öğreniyorsanız öğrenmenize yardımcı olacak güzel bir sanal mikrometre uygulaması. Daha önceki kumpaslar yazımda da bir benzeri uygulamayı paylaşmıştım. Aynı kaynaktan alınan bu sanal mikrometre uygulaması basit ve kullanışlı. Bunun yanı sıra yazının sonunda Ford’un geliştirmiş olduğu güncel sanal mikrometreyi de indirebilirsiniz. 

Aşağıdaki sanal mikrometrenin nasıl kullanıldığından bahsedelim. Neues Teil messen yazılı mavi butona tıklayınız. Mikrometrenize rast gele bir parça gelecektir. Mikrometreyi ayarlayınız ve sağ taraftaki Abgelesener Wert yazısının hemen yanındaki boşluğa ölçtüğünüz değeri giriniz. Eğer doğru yanıt verirseniz yeşil renkte uyarı göreceksiniz. Yanıtınız yanlış ise kırmızı bir uyarı verir. Yapacağınız 4 yanlış ölçüm sonrasında doğru yanıtın ne olduğu verilmektedir. 

Uygul  Neues Teil messen butonuna tıklayarak birbirinden farklı parçaların ölçümünü yapabilirsiniz. Görüldüğü üzere basit ama son derece kullanışlı bir sanal mikrometre. Faydalı olması ümidiyle.

[iframe src=”http://www.mustafadeliceoglu.com/swf/mikrometre.swf” width=”100%” height=”480″]

Ford sanal mikrometre uygulamasını indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

SANAL MİKROMETRE

5 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*