Mail.Ru Hesabı Açmak ve Video Yükleme

Web ve Teknoloji

mail.ru hesabı açmaGünümüzde çoğu film sitesi mail.ru yada vk.com gibi siteleri tercih ediyor. Rus kaynaklı bu sitelere büyük boyutlu dosyalar eklenebilmesi şüphesiz ki en büyük tercih sebebi. Bugün ki yazımda mail.ru ‘yu ele alacağım. Zira vk.com hali hazırda türkçe hizmet vermekte.

Telif hakkı içeren video filmleri mail.ru tarzı sitelere yükleyip, embed koduyla başka siteye gömme yöntemi sıklıkla yapılmakta. Youtube,dailymotion gibi sitelerin telif hakkı içeren videoları yükler yüklemez silmesi ve ısrar edilirse hesabı kapatması nedeniyle bir çok yöntem arayan webmasterlarımız büyük bir buluş yaptı. Rus siteleri.

Şimdi gelelim bu rus sitesine nasıl kayıt olup video yükleneceğine. Her zamanki gibi basit bir video hazırladım.  Aşağıdaki videoda gördüğünüz üzere ilk olarak mail.ru english yazarak google’da ilk çıkan sonuca tıklıyoruz.Mümkünse adwords reklamına tıklamayınız 🙂 Daha sonraki adımlar görüldüğü üzere gayet basit. Mail.ru tek seferde en fazla 5 GB video yüklemenize izin veriyor. Bu son derece iyi bir rakam.

Mail.Ru gelişmiş bir platform. Adından da anlaşılacağı üzere Mail.Ru gelişmiş bir mail servisi. Alışılmışın dışında gayet eli açık. Bulut servisi 100 GB ‘lık bir alan sunuyor. Üstelik maksimum dosya yükleme ve indirme  limiti yok. Daha ne olsun efendim.

Peki bu kadar büyük dosyaları yüklerken rahat bir yöntem var mı ? Büyük boyutlu dosyaları daha rahat bir şekilde yükleyebilmek ve daha iyi sekronize için windows ve android uygulamalarıda bulunuyor. Bu uygulamalar ile mail.ru bulut servisi telefonunuz ile bilgisayarda sekronize bir şekilde çalışıyor.Android mail.ru cloud uygulaması fotoğrafları otomatik yedekleme özelliğini de taşıyor.

Son olarak siteye ingilizce versiyonu ile giriş yapsanız da diğer servislere girdiğinizde Rusça’ya döndüğünü göreceksiniz. Çoğu kişinin Google Crome kullandığını ve otomatik sayfa dilini çevirme özelliği olduğunu düşünürsek kullanmak hiçde zor değil 🙂

Not: Konu bütünlüğü açısından videoyu mail.ru ile sunuyorum. 3 saniyelik reklamdan ötürü üzgünüm 🙂 Saygılarımla.

4 Comments

  1. Anlatım için teşekkür ederim, mevcut limit nedir acaba CloudMail.ru da, ekranda rusça yazıyor eski bir hesabım var, sağ tarafta Свободно 8 ГБ из 8 ГБ yazıyor.

  2. Saygı Değer Hocam,
    Bu video sitelerine video yükledikten sonra, adnseseden video önü reklam aldığımızda, bu videoların önünde reklam çıkar mı ?
    Cevap verirseniz sevinirm. Saygılar

  3. Aslında reklam videosunu geçebilmek için gereken süre 5sn, ve de eğer Explorer’da açılır pencerelerin hepsini engelle dersek ayarlardan direkt reklama tıklayınca geçiyor onu (ve açılan bir pencere de olmuyor). Sadece bilgilendireyim dedim 😉

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*