İletişim Formu Çalışmıyor

Hemen hemen bütün  hosting firmaları olası tehlikeler ve spam mailler nedeniyle mail fonksiyonunu kapatıyor. Mail fonksiyonunun kapanması site üzerinden mail gönderip,alınmasına engel oluyor. Basit bir mantıkla sitenize bir iletişim formu koyacaksınız ama iletişim formu çalışmayacak. Bu basit sorun ile kısa bir süre önce bende karşılaştım. Yapılacak işlemler oldukça basit.

Öncelikle hosting sağlayıcınızla irtibata geçip, sorunu aktarın. Muhtemelen ilk cümlemdeki sorun nedeniyle mail fonksiyonunun pasif olduğunu söyleyeceklerdir. O zaman sizde kendi işinizi kendiniz halledeceksiniz 🙂

İlk olarak bu linkteki eklentiyi (WP Mail SMTP) indirip yükleyin.

İletişim formu olarakta bu linkte’kini tavsiye ederim.

Ardından ayarlar-email sekmesine gelip , aşağıdaki fotoğraftaki gibi boş alanları doldurunuz. Tabiki ilk boşluktaki  From Email: kısmına kendi belirlediğiniz email adresinizi yazacaksınız.

iletişim formu çalışmıyor sorunu

Eğer gmail kullanıyorsanız smtp ayarlarınız fotağraftaki gibi olmalı. Eğer hotmail, yahoo yada herhangi bir mail adresi kullanıyorsanız google’da smtp hotmail gibi aratmanız yeterli.

Son olarak en alttaki username ve password kısmına kullandığınız email adresi ve şifrenizi yazmalısınız. Olurda email adresinizin şifresini değiştirirseniz, yine password kısmına gelip şifrenizi güncellemeniz gerekiyor.

 

3 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*