Abaqus Ücretsiz Lisans

abaqus nedir ücretsiz indirEsasen ansys kullanıcısı olmama rağmen adını sıkça duyduğum Abaqus ‘e merak saldım. Kısa bir araştırma yapmak, abaqus ‘un üstün becerilerini farketmeme yetti.

Abaqus sonlu elemanlar analiz ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Çarpışma testleri, düşürme testleri , balistik ve daha bir çok dinamik olayları simule etmek için sonlu elemanlar mantığı ile çalışan bir analiz ürünü.

Şimdi gelelim ücretsiz lisansa. 3DS , Autodesk ‘te örneğini gördüğümüz öğrenciler için ücretsiz lisans hizmetini sunuyor. Bu hizmetten yararlanmak için , okulunuzun verdiği email adresini kayıt sırasında kullanmanız yeterli oluyor.

Kayıt için bu linke tıklayınız. Oldukça kolay olmasına karşın yinede kayıt aşamalarını aşağıdaki gibi gösterdim.

abaqus nedir ücretsiz indir

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi size verdiğim linke tıkladığınızda kayıt ve indirme linkleri karşınıza çıkacak. Öncelikli olarak kagjyyıt oluyoruz ve daha sonra indirme işlemine geçiyoruz.

abaqus crack yapmak

abaqus nasıl kurulur

 

abaqus nasıl yüklenir

 

Kayıt işlemi bu kadar.  Artık bu linke tıklayarak ( https://software.3ds.com/StudentEdition/ ) abaqus’ün istediğiniz sürümünü indirebilirsiniz. Tabiki bazı kısıtlamalar var ama genel olarak programın ne olduğu hakkında fikir sahibi olmanızda yeterli olacaktır. Saygılarımla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*