Ansys 2014 ‘ün en iyilerini açıkladı

Ansys 2014 yılının en iyilerini açıkladı. Kazanan  tasarımları sanayi ve akademik olarak  ilan edildi. Üstün özellikleri ile kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayan Ansys, ileri tasarımları ilan ederek ulaşılan noktaları gözlerimizin önüne sürüyor.

Kurumsal’da kazananlar ; ADMEDES Schuessler GmbH firmasının tasarladığı aort stent,  Apollo Offshore Engineering firmasının yüzer üretim depolama ve boşaltma birimi ,  FEAC ‘ın süper iletken hızlandırıcı mıknatısları oldu.

Akademi bölümünde ise kazananlar Moskova Devlet Teknik Üniversitesi ‘nın araç emisyonlarını ve tasarımlarını test etmek için sanal rüzgar türbini simülasyonu, Foundation of Cardiac Surgery Development (Kalp Cerrahisi Geliştirme Vakfı) ‘nın aort kapağı durumun simülasyonu oldu.

Kazanan projelerden bir kaçının detaylarına inelim.

Kalp Cerrahisi Geliştirme Vakfı :

en iyi ansys tasarımları

Aort kapağı ve vasküler protez ile 65 yaşındaki erkek simülasyonu harikulade bir iş. ANSYS multiphysics ile akış desenleri, durgunluk alanları, türbülans, duvar deformasyon,stres ve türbülans dağılımı belirlendi. Sistem Navier-Stokes sayısal çözümü ve süreklilik denklemleri ile analiz edilmiş. Başarıyla gerçekleştirilen bu simülasyon ödülü fazlasıyla hak ediyordu.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi :

en güzel ansys projeleri

 

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi tarafından CFD ve Mechanical kullanılarak benzersiz bir araç rüzgar türbini geliştirdi. Araç üst tasrımını optimize ederek , Aerodinamik sürtünme ve akustik gürültüyü en aza indirmeyi başarmışlar.

Sadece bir kaç örneğini verdiğim kazanan projelerin detayları için Ansys resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Gelecek yıllarda bir Türk firmasının da kazananlar arasında olmasını ümit ediyorum.

Kaynaklar: ANSYS 1 , 2 ANSYS
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*