Adblock Eklentisinin Müthiş Başarısı

adblock eklentisini kim kurduMüşterilerini hızlı bir şekilde arttırmak isteyen firmalar son dönemde sanal dünyaya  mecrasına akın etti. Herhangi bir internet sitesine girdiğinizde dahi sağda solda reklamlar, gözümüzün içine giren bannerlar bulunuyor.

Sanal alemin reklam pastasından en büyük payı da google alıyor. Google parasını veren firmaları aramalarda en üste koyuyor, arama yaptığınız anahtar kelimelere göre karşısınıza reklamları yerleştiriyor. Siz farkında bile olmadan google’un istediği yerlere tıklıyorsunuz ve aslında istemeyeceğiniz bir firmayla muhatap kalabiliyorsunuz.

Google reklam karını en üste çıkarmak için elinden geleni ardına koymuyor. Son dönemde Youtube ‘a da büyük çapta reklam almaya başladı. Herhangi bir şeyi izlerken pat diye karşımıza bir reklam çıkıyor. Rahat rahat internetten izleyim, televizyonda sürekli reklam oluyor diyen insanlar bundan hiç hoşlanmadı tabiki.

Bu can sıkıcı durumlara dur diyen bir uygulama türedi. Basit bir eklenti olan Adblock , reklamları otomatik olarak engelliyebiliyor. Adblock eklentisinin ücretsiz olması da cabası. Sahibi Michael Gundlach , eklentiyi yükledikten sonra bir mesaj yayınlıyor. Bu tatlı ve nazik mesajda kendisi ve eşinin mutluluklarını ve insanların bağışlarına güvenerek işten ayrıldığını yazıyor.

adblock

Kurulduğu günden bu yana milyonlarca reklamı engelleyen ve reklam verenlerin baş düşmanı adblock ‘un önümüzdeki günlerde durumun ne olacağını göreceğiz. Madem bu kadar adblock anlattık birde indirme linkini verelim 🙂

Adblock indirmek için tıklayınız.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*