mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Fusion 360 Eğitimi | Fusion 360 Dersleri Uygulama 1

Fusion 360 dersleri arayanlar için hazırlamış olduğum Fusion 360 Eğitimi, seri videolar halinde sizlerle. Daha önceki CAD/CAM eğitim videolarımı inceleyenlerin bileceği üzere, tek tek komutları anlatarak içerikler sunmuyorum. Teknik resimler üzerinden yorumlayarak çizimler yapıyor ve pratikler yaparak kavramanızı hedefliyorum.

Bu uygulamada hemen aşağıda hemen aşağıda gördüğünüz montaj çalışmasını ele alıyoruz. Tek tek bütün parçalarını Autodesk Fusion 360 yazılımını kullanarak çizeceğiz.

Bu güzel montaj çalışmasının ilk parçası olarak aşağıdaki teknik resmi modelliyoruz.  Görüleceği üzere dairesel hatlardan oluşan, başlangıç için harika bir teknik resim. 🙂 Makalenin başındaki Fusion 360 eğitimi incelendiğinde, rahatlıkla yapabileceğinize eminim.

Teknik resim detayı ispanyolca olduğu için parça kalınlığının 4mm olduğunu buradan yazmalıyım. 🙂 Herhangi bir şeyi öğrenmek için dil yada konum engeline takılmayınız efendim. Eğer herhangi bir detayda eksiklik olduğunu düşünüyorsanız yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz. Sabırla teknik resimler üzerinden kafa yormanızı tavsiye ederim. Bir sonraki uygulamaya geçerek, montajı oluşturan parçaları tek tek modellemeyi unutmayınız.

Neden Fusion 360?

Fusion 360 bulut tabanlı çalışan, Autodesk ‘in harika bir CAD/CAM/CAE yazılımıdır. Makine parçaları, ürün tasarımı, analiz ve CNC işleme için G kodunun çıkartılmasını sağlayan yeni nesil bir tasarım yazılımı diyebiliriz. Kullanımı oldukça rahat ve öğrenmesi de bir o kadar hızlıdır. Eğer Solidworks, Catia vs. gibi bir CAD yazılımını kullanıyorsanız, bu yazılımı da hemen kavrayacaksınız.

Son dönemde teknik liseler ve üniversitelerde eğitimleri veriliyor. Piyasada da artık rahatlıkla adını duyabiliyoruz. Yakın tarihte eminim ki iş ilanlarında Fusion 360 bilen personel ilanlarını fazlasıyla göreceğiz. 🙂

Nasıl İndirebilirim, Yükleyebilirim?

Yazılımın öğrenciler için ücretsiz 1 yıl kullanım hakkı bulunuyor. Ayrıca ticari kullanım yapmayacaklar içinde yine 1 yıl ücretsiz kullanım hakkı sunuluyor. Dolayısı ile bu yazılımı keyifle öğrenebilirsiniz. İndirmek ve yüklemek için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bire bir Fusion 360 Eğitimi İhtiyacınız var mı?

SOLIDWORKS, Autocad ve diğer yazılımlarda olduğu gibi yüz yüze eğitim şansınız elbette ki bulunuyor. Eğitim süresi, içerikleri ve takvimi hakkındaki bütün detaylar için iletişim bilgilerim üzerinden daima iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol