Solidworks 2020 Sistem Gereksinimleri

Solidworks 2020 kuracaksanız öncelikle Solidworks 2020 sistem gereksinimleri ne bakmanızı tavsiye ederim. Sistem gereksinimlerini karşılamayan bir bilgisayar tercihi yaparsanız canınız biraz sıkılabilir. Solidworks donuyor, takılıyor ya da hiç kurulamıyor gibi sorunları beraberinde araştırmak zorunda kalabilirsiniz. O halde gelin birlikte hepimizin anlayacağı bir dille Solidworks 2020 sistem gereksinimlerine bakalım.


 #  Bilgisayarınızın RAM kapasitesi: Dassault Systemes minimum 16GB olması gerektiğini söylüyor ancak 32GB kullansanız çok iyi olur diyor. İlla ki 32 GB olacak diye bir şey elbette ki yok. 8GB ekran kartı olan bir bilgisayara Solidworks 2020 yüklenemez mi? Yüklenir. Ancak tam performans istiyorsanız RAM tavsiyesine uymanız gerekiyor.


 #  İşletim Sistemi:  32 bit bilgisayarınız varsa baştan söyliyeyim, sadece 64 bit bilgisayarlara kurulum yapılabiliyor. Windows 7 içinde SP05 sürümü ile destek kalkacak. Yani ne anlama geliyor? Windows 10 64 bit bir bilgisayarınızın olması gerekiyor.


 #  Ekran Kartı Tercihi: Ekran kartı tercihi Solidworks kullanımlarında işin bel kemiğidir. Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip oradaki en canavar oyun bilgisayarını almanız, mükemmel tasarımlar yapabileceğiniz anlamına gelmez.

Solidworks 2020 sistem gereksinimleri deyince Harddisk kapasitesinden tutunda diğer daha pek çok detay elbette gerekiyor. Ancak en önemlilerini yukarıda maddeler halinde sıralamış olduk. Gerekli min sistem gereksinimleri için yine yukarıda verdiğim linki ziyaret ederek, inceleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer bir iş istasyonu kullanmayı düşünüyorsanız, mutlaka profesyonel destek almanızı tavsiye ederim. Hemen aşağıdaki makaleyi okumanız belki de işinize yarayacaktır.

Neden Solidworks için İş İstasyonu Tercih Edilmelidir? https://blog.armadayazilim.com/2020/04/06/neden-solidworks-icin-is-istasyonu-tercih-edilmelidir/

Son olarak blogda yer alan diğer Solidworks hakkında ki videolara da göz atmanız faydalı olacaktır 🙂 Sağlıklı günler.

1 Comment

  1. solidworks 2015 sp5.0 da solidcam 2020 sp0 encountered a problem bir sorunla karşılaştınız hatası veriyor. Bu sorun ne olabilir acaba tezgah tipleri mi desteklenmiyor tezgah verilerini mi düzenlemem gerekiyor veya kullandığım cad cam programnını desteklemiyor mu??

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*