mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

En Ucuz CNC Cam Programı SharpCAM

Uygun maliyetli CAM yazılımı arıyorsanız, piyasanın en ucuz cam programı olan SharpCAM ile tanışma zamanınız gelmiş demektir. SharpCAM 2,5 eksen ve 3 eksen işlemlerde NC kodu oluşturmaya yarayan basit, kullanışlı ve uygun maliyetli bir cam yazılımıdır. Diğer CAM yazılımlarından ayrıldığı en önemli özellik ise 50 NC kod satırına kadar programı tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz. Süre sınırlandırması da bulunmuyor.

Küçük ve orta ölçekli firmaların çoğu, ihtiyaçları olmamasına rağmen yüksek fiyatlı CAM yazılımları tercih ediyorlar. Kullandıkları basit işlemeler için 5000 dolar dan başlayan ödemelerin yapılması, gerçekten de sinir bozucudur. Eğer 2,5 eksen ve 3 eksen de işleme yapıyorsanız, yüksek fiyatlı CAM yazılımları yerine işinizi gören ve daha efektif yazılımları tercih edebilirsiniz. Özellikle dövizin inanılmaz yükseldiği ülkemizde birazda mecburen bu gerekiyor.

Hem ekonomik hem de tam olarak ihtiyacınız kadar ödeme yapacağınız ucuz cam programı SharpCAM güzel bir alternatif olabilir. Bu program ile basit bir uygulama videosu hazırlanmıştır. Çalışma mantığı herhangi bir CAM yazılımından farklı değildir. Hızlıca öğrenip, işlerinizi halledebiliyorsunuz. Örnek olarak aşağıdaki videoda bir parça CAM NC kodu oluşturulmuştur.

Tamamen ücretsiz ve süresiz demo versiyonunu SharpCAM Türkiye resmi web sayfasından indirebilirsiniz. İndirmek için formu hızlıca doldurup göndermeniz gerekiyor. Kısa süre sonra gerekli bilgiler email adresine Türkiye ekibi tarafından yönlendiriliyor. 3 farklı paket olarak sunulmuş. ShapCAM, SharpCAM 3D ve SharpCAM 3D Pro versiyonları ayrı ihtiyaçlara göre düzenlenmiştir. KaerSoft yazılımın Türkiye’de geliştiren ve bütün haklarını elinde tutan firmadır. KaerSoft yazılımı daima güncelliyor ve artan kullanıcı sayılarına rağmen hızlı geri dönüşler ile destek sağlıyorlar. Son olarak Türkiye’de CAM yazılımlarına güzel bir alternatif olduğunu söyleyerek konuyu kapatalım. Saygılarımla.

Comments 1
  1. Merhaba esprit cam programı hakkında ne dusunuyorsunuz. Bir eğitim seti buldum internette uygun fiyatlı almayı düşünüyorum. Ama internette hep mastercam hakkında bilgi var. Öğrenmeye değer mi yoksa mastercam me mi yönelmek mantıklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol