Autocad 3 Boyutlu Çizim Eğitimi (4) Merdiven Çizimi

Autocad 3 boyutlu çizim eğitimi serilerine youtube üzerinden devam ediyoruz. Bilineceği üzere her ne kadar 3 boyutlu çizmek için Autocad çok rahat olmasa da zaman zaman mecburen işimize yarayabiliyor. Hatta Autocad haricinde herhangi bir başka CAD programınız bulunmuyorsa sadece Autocad üzerinden dahi 3 boyutlu çizimler devam edebiliyor. Özellikle mekan tasarımlarında iç mimarların fazlasıyla kullandığını söyleyebiliriz.

Autocad eğitim videoları nda genellikle makine sektörüne yönelik olarak mekanik parça çizimlerine yer veriyorduk. Bu sefer amacına hizmet edeceğini düşündüğüm için bir merdiven tasarımına yer verilmiştir. Bu videoda aşağıdaki Autocad özelliklerine vurgu yapılmıştır;

 #   Autocad divide,

 #   Katı oluşturma,

 #   Autocad eksen taşıma ve eksen kontrolü,

 #   Autocad çizgi rengini değiştirme,

 #   Autocad nokta boyutunu ve rengini düzenleme,

 #   Autocad de render alma,

Diğer videolara nispeten daha uzun bir çalışma oldu. Bütün adımlar sırasıyla takip ederek yapıldığında faydalı olacağına inanıyorum. Autocad 3 boyutlu çizim eğitimleri ile ilgili diğer videoları da ziyaret etmeniz faydalı olacaktır.

Autocad hakkında hazırlanan diğer bilgilendirici makaleleri de ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*