mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

Koyu Açık Arama Menu
Arama

Linux Kurucusu ‘Ben Bir Mühendisim…’

Bütün Dünya’yı saran, evlerimize hatta ceplerimize giren teknolojik cihazlarda onun geliştirdiği bir ürün bulunuyor ‘Linux’. Linux kurucusu, açık kaynağın mucidi Linus Torvalds, TED konuşmasında çalışma felsefesine, mühendis olarak hayata nasıl yaklaştığına kısada olsa değiniyor.

İnatçı kişiliği nedeniyle/sayesinde asla pes etmeyen Linus, en büyük özelliği olarak ‘inatçılığını’ gösteriyor. Bıkmak bilmeden çözüme ulaşmak isteyen Linus, kendi deyimi ile tam önündeki çukurları düşmeden düzeltmek istiyor. Linus ilham verici kişiliği ve sözleri ile eminim ki sizleri de etkileyecektir.

linux kurucusu

Söyleşiden bazı notlar;

*Ben vizyoner birisi değilim. 5 yıllık bir planım yok. Ben mühendisim. İnsanların sadece bulutlara ve yıldızlara bakarak “Oraya gitmek istiyorum.” demesinden gayet memnunum.Ama ben yere bakıyorum ve bu tam önümdeki çukuru düşmeden düzeltmek istiyorum. Ben böyleyim.

*Arayüzü önemseyen insanlar var. Hayatımı kurtarmak için arayüz tasarlayamam. Yani, ıssız adaya düşsem ve oradan kurtulmak için tek yolum sevimli arayüzler yapmak olursa, orada ölürüm.

Blogda yer alan diğer TED konuşmaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Comments 1
  1. Arayüz hakkındaki yorumu müthiş 🙂 Arayüz tasarımına fazlasıyla önem veren biri olarak haklı tarafları olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol