Teknik Resim Örnekleri – 10

teknik resim

Israr ile zorlayıcı teknik resim örnekleri isteyen arkadaşlara öldürücü bir silah kurşunu gelsin 🙂 Bu çizimde bir M1911-A1 REDUX montaj teknik resmini göreceksiniz. Solidworks,inventor,catia yada herhangi bir program ile detaylı bir çalışma yapmak isteyenler bu çalışma üzerinde iyi bir alıştırma yapacaktır. Uygulamanın pdf,iges dosyaları ve videosu aşağıda sunulmuştur.

Öncelikli olarak kaynak yapancı olduğu için teknik resimde ölçü birimleri inch olarak verilmiştir. Dilerseniz yazının sonundaki inch den mm ye çeviriciyi kullanarak basitçe çevirebilir yada hiç uğraşmadan önce çizimi inch üzerinden yapabilirsiniz.

teknik resim örnekleri silahUygulamanın  teknik resimleri ve montaj teknik resmini içeren pdf için TIKLAYINIZ

Teknik çizimler hakkında

Sadece öğrenciler ve cad programı üzerinde pratik yapmak isteyenler için teknik döküman sunulmuştur. Bu bilgilerle silah yapmak gibi bir fikriniz varsa derhal bundan uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Zira telif hakkıyla korunan bu silah modelinin detayları, silah imalatına imkan vermeyecek şekilde düzenlenmiştir.

Uygulamanın render görüntüleri ve iges dosyasını indirmek için  TIKLAYINIZ

Uygulamanın birde videosunu vererek yazımızı tamamlayalım. Son olarak daha önceki teknik resim ile ilgili yazılara göz atmanızı da tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

Kaynak: Rio Benson, Benson Consulting

Kaynak2: Grabcad

8 Comments

 1. SA KARDES ÖGRENCİYİM PROJEM VAR ONUN İCİN ARASTIRMA YAPIYORDUM AKLIMDA BİR SİLAH CİZİMİ VAR DI BU RESME DEK GELDİM BANA ATMA İMKANIN VARMI

 2. İnsan olana önemli uyarı 🙂
  diye bir uyarın var fakat sen bu konuyu aldığın yerin adresini paylaşmamıssın

  • Merhaba Tarkan Bey,

   İlgili pdf açıldığında kaynağın kime ait olduğu görülmektedir. Bu içerik yabancı web sitelerinden alınmış olup neredeyse anonim denilecek kadar hemen hemen her yerde geçmektedir. Dolayısı ile bir adres vermek gerekmemektedir. Ancak yine de uyarınıza istinaden yazının sonuna kaynağı ekledim.

   Aşağıda yapmış olduğum uyarıya gelince blogumdan bir alıntı yaparak paylaşan ve adımı da belirtmeyen kişiler sadece ayıp etmiş olurlar. Bu onların insan olmadığı yada adam olmadığını göstermemektedir 🙂 Bu son derece basit bir konu olup, üzerinde enerji tüketmeye gerek dahi yoktur. Saygılarımla.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*