mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

Koyu Açık Arama Menu
Arama

Bricscad ile Yeni Profil Tasarımı

yeni profil yapmakYeni tanıştığım BricsCad ile bir profil tasarlayalım. Bu profil kapı,pencere yada herhangi bir şeye ait profil olsun. Aşağıdaki videoda da görüleceği üzere işlemler tamamen basit. Move komutu, extend komutu , olmazsa olmaz trim komutu , mirror komutu ve tabiki düz çizgi çekmek için line komutu aşağıdaki videoyu oluşturuyor.

Kullanılan komutlar temel autocad komutlarıdır. Biz bricscad kullandık ancak görüleceği üzere hiçbir fark bulunmuyor. Komutları komut pencerelerinden tıklayarak yada klavyeden kısa yolla uygulayabiliyoruz. Autocad’de olduğu gibi mouse’a sağ tıklayarak yada enter ile onaylıyoruz. Görüleceği üzere Autocad’in bire bir aynısı. Zaman zaman saç baş yoldursa da oldukça iş görüyor Bricscad.

Not olarak profilimiz genelde Alüminyum metalinden çekilir. Alüminyum öyle bir malzeme ki su kadar hayatımızın içine girdi. Hızla değer kazanan alüminyum ile birlikte alüminyum ile ilgili firmalarda değerine değer kattı. Alüminyum profilimizin tasarımını aşağıdaki şekilde gerçekleştirmiş olduk. Bricscad ve profiller hakkında daha detaylı yazıları ilerleyen günlerde hazırlayacağım. Saygı ve sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol