Jetpack Yeni Yıl Kutlaması

Web

Bir süre önce wordpress ‘in en iyi istatislik eklentisinin jatpack olduğu hakkında bir yazı yazmıştım. Jetpack öyle güzel bir yılbaşı kutlaması yaptı ki bu görüşümü destekler nitelikte 🙂 Amacı sadece istatislik olmayan jetpack, wordpress’in tüm olanaklarını kolayca sunmak için var.

yeni yıl istatisliği wordpress

Jetpack bütün yıl boyunca blogunuza kaç ziyaretçi gelmiş, en çok bağlantı nereden verilmiş,aylık-haftalık-günlük analizler ve daha pek çok istatislik ile yeni yılınızı kutluyor. Sitenizin ziyaretçi sayısına göre hoş bir kıyaslama yapılmış. Örneğin ziyaretçi sayısı 2700 olan bir blog için aşağıdaki gibi bir not düşülmüş ;

Sydney Opera House’daki konser salonu 2,700 kişiyi barındırır. Bu blog, 2014 içinde yaklaşık 8.700 kez görüntülendi. Eğer bu Sydney Opera House’da bir konser olsaydı, bu kadar insanın onu görmesi kapalı gişe yaklaşık 3 gösteri alacaktı.

Kimilerine göre sistemi kastığı iddia edilse de WordPress ürünü olan Jetpack, Worpress eklentileri içindeki en dikkat çekici ürünlerden birisi. İstatislik ve diğer pek çok konuda alanının en iyisi konumunda. Eğer halen bu konuya uzaksanız bu konu hakkındaki yazımı ziyaret etmenizi öneririm.

Jetpack Eklentisi ne işe yarar? yazısı için tıklayınız…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*