Tolerans Hesaplama Programı

makine mühendisliği dosyaları

Tolerans hesaplaması ile ilgili bilgi ararken karşıma harika bir program çıktı. Program oldukça basit ancak son derece kullanışlı. Tolerans kataloglarında boğulmadan pratik şekilde tolerans değerlerine ulaşabilirsiniz. Preste,sıkı geçme,kakma,çakma…v.b programda yer alıyor.

Programı çalıştırmak istediğinizde bilgisayarınız programı tehlike olarak görebilir. Tolerans Hesaplama Programı .exe formatında olduğu için bu uyarıyı alacaksınızdır. Herhangi bir sorun yok, gönül rahatlığıyla programı çalıştırabilirsiniz. Tolerans Hesaplama Programını indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ

tolerans hesaplama programıToleranslar konusuna girmişken sadece bir program verip konuyu kapatmak olmaz. Aşağıdaki dokümanda şekil ve konum toleransları yer almaktadır. Tolerans,tolerans sınırları,tolerans bölgesi,ISO alıştırma dereceleri ve karşılıkları dokümanın içeriğini kapsamaktadır.

TIKLAYINIZ

tolerans hesaplama

 

8 Comments

  1. İyi günler.Bu konular hakkında pek bilgimiz yok acaba programda gösterilen değerlerin yada hassas ve ince alıştırma için bi açıklama yapabilir msiniz

  2. S.A. arkadaşlar ben MBE TASARIM’dan Ahmet , olumlu yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.Programı yazdığım dönemde , katılacağım fuarda bedelsiz dağıtmak düşüncesi ile bir hafta içerisinde yazmıştım.programı bir iki kişiye test için verdiğimde hatayı fark ettim ve dağıtımdan vazgeçtim.Hatta hiçbir zaman kendi sitemde indirme linki ve hatta kendi sitelerinde link verme isteğinde bulunanlara da izin vermedim.İlerleyen zaman içerisinde diskimde oluşan problem yüzünden derlenmemiş verilere de ulaşamadığım için düzeltme imkanım da olmadı.Bazı site ve bloglarda kimi arkadaşlar program demo olduğu için böyle çalıştığı yorumunu getirmişler , sağolsunlar. Neyseki geçtiğimiz günlerde eski yedeklerime bir cd içerisin de buldum.Boş bir vakit bulduğumda hatayı düzeltmeyi düşünüyorum.Bu süre içerisinde programı bir hataya sebebiyet vermemesi açısından kullanmamanızı tavsiye ederim.Hayırlı günler dileği ile.

  3. HOCAM dIŞ çap 20 H9 töleransa bakınca hatalı çıkıyor. +0.05 OLMASI gerekmiyormu eksi -0.05 veriyor

  4. hocam merhabalar sizi youtube’tan da takip ediyorum şu tolerans hesabı programınızı indiremedim bir türlü sorun bendemi yoksa linkmi ölü bilemedim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*