Siemens Staj Genel Yetenek Testi

Siemens staj başvurusunda bulunan adaylar için online bir sınava tabi tutmakta.Genel yetenek testi olarak adlandırılan bu sınav sonucunda stajyerler seçiliyor.Her ne kadar adamı olanların yerleştiği,iyi üniversitelerde okuyanların tercih edildiği gibi söylentiler dolansa da ben yinede genel yetenek testinden bir kaç örneği sizlere sunayım 🙂

Öncelikle kariyer.net yada başka yolla yapmış olduğunuz staj başvurusunda ön kriterlere uygun olduğunuz görülürse, size bir bilgi maili gönderiliyor.Bu mailde bir kaç gün içinde size davranış bilimleri enstitüsü tarafından bir genel yetenek testi linkinin gönderileceği belirtilir.

Size gönderilen link ve aday giriş kodu ile sisteme giriş yaparak online sınava başlarsınız.

 

siemens genel yetenek testi

 

Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sorunların nasıl olacağına dair örnek sorular verilir. Teste başladıktan sonra geriye dönüş yok 🙂 Şimdi gelelim soruların nasıl olduğuna.

siemens staj genel yetenek testi

 

Yukarıda görüldüğü üzere bir çok değişik soru formatı uygulanabiliyor.Yukarıda ki sorular genel yetenek testine başlamadan önce adaylara sunulan bir kaç soru örneğidir.Genel itibariyle soruların mantığı bu yönde oluyor.Verilen süre zarfında bütün soruları yapmanız imkansız gibi.Fazla detaylara takılmadan en fazla doğru yanıtı vermeye çalışmanız en mantıklısı.

Yeri gelmişken staj başvurusunun nereden ne zaman yapıldığını da söyleyelim. Staj başvurusu için siemens sayfasını yada kariyer.net sitesini takip edin.Bu tarz büyük firmalar şubat-mart ayları gibi başvuruları kabul etmekte. Kariyer.net gibi büyük siteler aracılığıyla başvuruları yapabilirsiniz. Faydalı olması ümidiyle.

 

6 Comments

  1. Sorularla ilgili bir telaş yapmıştım fakat koyduğunuz ekran görüntüsü bir hayli rahatlattı. Çok teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*