mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Ücretsiz Güçlü Autocad Eklentisi YQArch

Ücretsiz Autocad lispleri genelde bir kaç komutu izin için yerine getiren basit araçlardır. Çoğu zaman biraz fazla işe yaradıklarında ise ücretli olduğunu farkedersiniz. Ancak içlerinden bir tanesi var ki hepsinin arasından sıyrılıyor. Ücretsiz olduğuna inanamayacağınız kadar harika seçenekler sunan YQArch ile tanışma zamanınız geldi!

YQArch Eklentisi Ne Yapar

Bu eklentiyi veya diğer bir tabirle Autocad lispini çinli bir mimarlık şirketi geliştirmiş. Aslında sadece kendileri için geliştirmişler ancak yoğun ilgi görünce herkesin kullanımına açmışlar. 2013 yılından bu zamana kadar tamamen ücretsiz olarak bu yazılım kullanılabiliyor.

Bir mimarlık firması tarafından geliştirilmesi aslında ne işe yaradığı hakkında size ipucu verebilir. Onlarca lispin birleşerek yapmaya çalıştığı şeyleri YQArch ile tek başına yapabilirsiniz. Çok fazla seçenek sunduğu için hepsini tek tek burada toparlayamayacağım. Kabaca;

  • Otomatik ölçülendirme,
  • Kat planı çizimi için hızlı araçlar,
  • Aks ölçüleri ve harflendirmeler,
  • Dinamik bloklar,
  • Katmanlar,
  • İç bölüm oluşturma,
  • Cephe çizimleri,
  • ve işinizi kolaylaştıracak çok fazla seçenekler…

YQArch bir eğitim seti olması gerektirecek kadar detaylı özelliklere sahip. Peki bu eklentiyi-lispi nereden indirebilirsiniz?

YQArch İndirme

Bu yazılımın en güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Dilerseniz elbette ki YQArch web sayfası üzerinden de indirmeniz mümkün. Ancak çinçe olması nedeniyle çok zor anlaşılıyor. Google translate kullanıldığında bütün sayfanın saçmaladığını ziyaret edince anlayacaksınız. 🙂

15 mb lık bir dosya indireceksiniz. Eğer Çin sitesinden indirirseniz inanılmaz yavaş indiğini farkedeceksiniz. Sabırla beklerseniz sorunsuz indiğini göreceksiniz ama bence üstte benim verdiğim indirme linki daha kullanışlı.

YQArch Kurarken…

Eklentiyi kurarken karşınıza tuhaf yazılar geleceği için tedirgin olabilirsiniz. Yazılımı geliştiren çinliler olunca ve özellikle katar gibi arap ülkelerinde çok kullanılınca böyle tuhaf şeyler olabiliyor. Kormayınız efendim, 10 yıldan fazla bir süredir binlerce kişi tarafından hayranlıkla kullanılıyor.

Yqarch kurulumunu otoket.net ‘de detaylıca gösterdim. Kurulum aşamaları için tıklayın.

Comments 1
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol