mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Montaj Teknik Resim Örnekleri – 28

Montaj teknik resim örnekleri çoğu öğrencinin dikkatlice incelemesi gereken çalışmalardır. Sadece CAD-CAM programlarında uygulama yapmak için değil, teknik resimlere aşina olmak adına da bu çalışmalar faydalı olmaktadır. Şimdi ki teknik resim örneği de her yerde karşınızda göremeyeceğiniz formattadır.

Sadece bir sayfada makinenin bütün parçalarının teknik detayları verilmiş ve parça numaralandırmaları görüldüğü gibi yapılmıştır. Burada önemle belirtilmelidir ki imalat yönünden bu şekilde bir montaj resmi vermek çok uygun değildir. Bütün parçalar ayrı bir sayfada, parça kodları,adetleri ve üretim detayları yer alacak şekilde verilmesi daha uygundur. Amacımız teknik resimler vasıtasıyla tasarım bilgimizi geliştirmek olduğu için gayet yerinde bir teknik resim örneği olduğunu düşünüyorum. Uzaktan bakıldığında karmaşık bir resim gibi görülebilir 🙂 Dikkatlice teknik resimleri incelemenizi tavsiye ederim.

Teknik resimlerin pek çok kişiye ilham verdiğini, facebook sayfaları oluşturulduğunu görmekten mutluluk duyuyorum. Bu web sitesi oluşturulmadan önce aynı teknik resimlerle boğuşmaktan öteye geçilmiyordu. Şimdi ise binlerce örnek ile eğitim görülüyor. Son olarak mustafadeliceoglu.com da yer alan diğer teknik resimlere de göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol