Makine Mühendisliği için En İyi Web Siteleri -1

Makine mühendislerine uluslararası alanda hitap eden birbirinden değerli web sitelerine,forumlara ve bloglara bir göz atılmasında muhakkak fayda olacaktır. Aralarında maalesef ki Türkçe kaynaklara yer veremeyeceğim. Elbette ki güzel kaynaklar içeren web sitelerimiz mevcut, ancak kapsamlı ve bilgi havuzuna dönmüş bir sosyal ağımızı halen oluşturamadık. Şimdi gelelim konumuza;

1-) icrank.com : icank ile tasarım mühendisliği açısından geniş bilgi kaynaklarına erişebilirsiniz. icrank forum üzerinden soru-yanıtlarla gayet faydalı bir platform. Yeni yazılımlar, tedarikçi firmalar ve daha pek çok mühendislik bilgisine bu basit arayüzlü icrank.com ile ulaşılabilir.

2-) Asme. Org : Adını American Society of Mechanical Engineers‘ in kısaltmasından almıştır. Makine mühendisleri ve öğrenciler için kar amacı gütmeyen bir platformdur. Mühendisler arasındaki beceri gelişimini teşvik etmeyi amaç edinmişlerdir. Uluslar arası sempozyumlar,seminerler ve daha pek çok değerli bilgiye asme.org ile ulaşabilirsiniz. 

3-) matweb.com : Matweb malzeme bilgisi üzerine kendisini aşmış bir web sitesidir. Veritabanında 78000 malzemeyi taşıdığı söylenilir ki bu gerçekten muazzam bir rakam.

4-) efunda.com : Efunda genç mühendisler ve öğrenciler için kaynak bolluğu sunan bir web sitesidir. Matematiksel formüller, mühendislik denklemleri,malzeme arşivi,birim çevirici ve daha pek çok kaynağı içerir.

Kaynak sorunu arayan arkadaşlar için hazırlamış olduğum bu yazıda birbirinden değerli 4 web sitesinin tanıtımını yapmış olduk. İlerleyen dönemlerde bu yazının devamını ele alacağım.

Ayrıca askerlik görevimi yerine getiriyor olmam nedeniyle son zamanlarda pek müsait olamıyorum. Yöneltmiş olduğunuz sorulara geri dönüş yapamadığım için üzgünüm. Saygılarımla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*