mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Mastercam ve Cnc Router Twitter Logosu Yapmak

Bu uygulamada Mastercam kullanarak twitter logosunun Cam’ini oluşturuyoruz. Önceki yazıda Solidworks aracılığı ile twitter logosu yapmıştık. Hayaller sadece bilgisayarda kalmasın, can bulsun istedim 🙂 Dolayısı ile cad’ini yapmış olduğum Twitter logosunun ( ek olarak bir göz var sadece ) cam’ini yapmak gerekti.

Herhangi bir cad programı (solidworks,inventor,catia, vs.) ile çizimini yapmış olduğunuz parçayı mastercam ortamına aktararak işe başlıyoruz. Yapılması gereken diğer işlemler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=NNOFw3XcmYY

Dediğim gibi twitter kuşunun bilgisayar ortamında kalmasını istemedim 🙂 Aşağıda cnc router ile nasıl işlenildiğine dair vide yer almaktadır. Tecrübeli arkadaşlar takımyolunun ilerleyişinde, malzeme bağlanmasında ve bir kaç konuda muhtemelen eksiklikler farkedeceklerdir. Değerli yorumlarını bu konu altında bekliyorum. Uygulamadaki kodlar Mastercam’in bir başka ürünü olan Mastercam for Solidworks ürünü ile oluşturulmuştur.

Son olarak uygulamanın görselini sunarak noktayı koyalım. Faydalı olması ümidiyle.

twitter logo yapma

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol