Siemens Unigraphics NX 10 Windows 10

ZAMAN KAZANDIRIR :)

Benim gibi son çıkan sürümleri anında temin etme merakınız varsa başınız beladan kurtulmaz. Yeni çıkan Windows 10 ‘u anında bilgisayarımda kullanmam ile birlikte acaba hangi programları yüklerken türlü belalar ile karşılaşacam diye içten içe merak ediyordum. Şunu söylemeliyim ki windows 10 ‘da Solidworks,İnventor,Autocad,Catia V6 yükledim ve sorunsuz şekilde kullandım. Ancak Siemens Unigraphics NX 10 ‘da bu kolay olmadı.

Aslında çözümü bulmam kolay olmadı demek daha doğru olur. Zira programın yüklenmesinde herhangi bir zorluk bulunmuyor. Windows 10 ‘dan dolayıda herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmadım. Ancak lisanslama da Java ‘dan gelen şu uyarıyla cebelleşip durdum.

nx10 windows 10

Ancak sorunun çözümü oldukça basit. Bu sorundan kurtulmak için ;

  1. Bilgisayarınızda yüklü olan java sürümlerini kaldırınız.
  2. Java SE Runtime Environment 7u51 sürümünü kurunuz. Bu sürümü indirmek için bir kaç dakikanızı ayırarak kayıt olmanız gerekiyor.

Tekrardan lisanslama yapmaya çalıştığınızda herhangi bir sorunun kalmayacağını göreceksiniz. Faydalı olması ümidiyle.

 

13 Comments

  1. Mustafa bey iyi günler benim sorum NX12 ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.programı kurmakta herhangi bir sorun yaşamadım ancak cad ve cam de yapılan çizimler görünmüyor.nedenini bi türlü anlayamadım.siz buna benzer bir sorunla karşılaştınız mı yardımcı olursanız sevinirim iyi günler….

  2. Merhaba ilk başta Nx kurmaya ugrasırken sizinde almış olduğunuz hatayı aldım. java sürümünü değiştirip 7u51 yaptım daha farklılarınıda denedim ancak Fatal application error (This application has unexpectedly quit) isimli bir hata alıyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

  3. Merhabalar Bende NX 11.0 da çizimlerimi extrude ederken “internal error: memory access violation” hatası alıyorum. Katı model oluşturamıyorum. Sildim kurdum olmadı, Win10 sıfırlama yaptım yine olmadı yardımcı olun lütfen.

  4. Merhaba mustafa bey, nx 10 license error hatası alıyorum ne yaptıysam sorunu çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*