Şu Html Etiketlerini ve Özelliklerini Kullanabilirsiniz

WordPress tabanlı sitelerin yorum yazma kısmında gördüğümüz ‘şu html etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz’ yazısını kaldırabilirsiniz. Görsel açıdan daha derli toplu olması ve bir nebzede olsa seo açısından faydalı olması nedeniyle kaldırmak iyi bir tercih.

Şu Html Etiketlerini ve Özelliklerini kullanabilirsinizOldukça basit yöntemlerle bu yazıyı gizlemek mümkün ama biz komple ortadan kaldırmak istiyorsak aşağıdaki videoda olduğu gibi yapmanız en mantıklısıdır.

Şimdi gelelim bu yazıyı kaldırmaya. Videodaki uygulamada cpanel üzerinden işlemin yapıldığını görmektesiniz. Aynı işi herhangi bir ftp yazılımıyla (filezilla vs) da yapanilirsiniz.

İşlem adımları : wp-includes → comment-templates.php → Sağ Tıkla Code Edit → F3 tuşuna basarak ‘you may …’ yazın ve videoda gösterilen bölümü olduğu gibi silin → Değişiklikleri Kaydet

Unutmadan belirtmeliyim ki wordpress sitenizin temasını güncellerseniz tekrardan bu yazı yorum bölgesinde yerini alır. Güncellemelerin en kötü yanıda o kadar emek verip düzenlediğiniz sitenizin sıfırlanması.Faydalı olması ümidiyle.

 

 

2 Comments

  1. Bütün siteler css ile gizleme yöntemini vermiş, istediğim bilgi ve asıl olması gereken ise sizin anlattığınız yöntemdir.
    Emeğinize sağlık, teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*