mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

dark mode light mode Search Menu
Search

Solidworks Tarasımı Abaqus ‘e Aktar

Solidworks hakkında bilgiler,dökümanlar ve dersler

Solidworks katı model oluşturma konusunda kullanılabilecek en rahat programlardan biri. Çoğu analiz programlarına dönüştürülebilmesi de işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

Abaqus Türkiye piyasasında her ne kadar Ansys ‘in gerisinde kalsa da Dünya piyasasında bir hayli kullanılmakta. Özellikle Güney Amerika ve İran’da yoğun olarak kullanıldığını biliyoruz. Her ne kadar ülkemizde kullanıcısı azda olsa,  abaqus ile ilgili paylaşımlarıma devam edeceğim.

solidworks abaqus aktarmak

Şimdi gelelim yazımızın konusuna. Abaqus ile katı model oluşturmak biraz uğraştırıcı olduğundan, solidworks ile bağlantılı olarak çalışmak oldukça mantıklı.

Aşağıdaki videoyu izleyerek oldukça rahat bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Görüldüğü üzere Ansys ‘deki import mantığıyla tamamen aynıdır. Zaten temelde hepsi birbiriyle bağlantılı olduğundan bariz farklar gözükmemekte. Fayfalı olması ümidiyle.,

https://www.youtube.com/watch?v=TCyN4AK72Tg

 

Comments 1
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol