mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

Koyu Açık Arama Menu
Arama

Teknik Resim Örnekleri iPhone X Tasarlayın

Teknik resim örnekleri seri yazılarına biraz pahalı bir örnek ile devam edelim 🙂 Malumunuz Apple ‘ın piyasaya sunduğu iPhone X gerek özellikleri gerekse de fiyatıyla herkesin dilinde. Bu kadar dikkat çeken bir ürünün tasarımını yapmak kuşkusuz ki her teknik adamın hayalidir. Şimdi kendinizi APPLE ‘ın tasarım mühendisi gibi hayal edin ve iPhone X ‘in tasarımını siz yapın.

Tasarım yapmayı olmayan bir şeyi hayal ederek ürün haline getirmek olarak düşünmeyin. Elinizde teknik detaylar, geçmişten gelen ana hatlar ve bir tasarım grubuyla oluşturmuş olduğunuz taslaklar var. Üzerinde uzun çalışmalar sonucunda teknik çizimleri tamamlandı. Şimdide bu teknik çizimleri 3 boyutlu modelleme ortamında yapılması isteniliyor. Solidworks, Catia yada herhangi bir CAD programı vasıtasıyla 3 boyutlu modelleme yapın.

Aşağıda iPhone X telefonuna ait teknik resim verilmiştir. Bilineceği üzere iPhone X pek çok parçanın birleşiminden oluşmaktadır. Maalesef ki bütün parçaların teknik detaylarına sahip değiliz ( olmamızda zaten mümkün değil). Aşağıda yer alan teknik detayları kullanarak çok şık bir iPhone X modellemesi yaparak render işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bütün ölçülerin mm cinsinden verilmiştir. Teknik resim biraz karışık gibi görünse de içine girdikçe rahat anlaşıldığını göreceksiniz.

Uygulama videosu da hemen aşağıda ⇓

Teknik resmi büyütmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Son olarak diğer teknik resim örneklerine bakmanızı da tavsiye ederim. iphone teknik resimlerine daha öncede yer vermiştik.

2014 yılında iphone 5s detaylarına yer vermiştik. Aşağıda teknik resim ve çizim videosu yer almaktadır.

Solidworks ile Iphone 5s

2015 yılındaysa iPhone 3 teknik resim detayları verilmişti. Aşağıda ilgili yazı yer almaktadır.

Teknik Resim Örnekleri 12

Yıllar geçtikçe yeni modellerle karşınızda olmayı diliyorum 🙂 Faydalı olması ümidiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol