mustafadeliceoglu

2013 yılından bu yana milyonlarca kişiye ulaştık. CAD/CAM yazılımları ana hatları oluşturmak üzere makine mühendisliği üzerinde durulmaktadır.

9. Yıl

Koyu Açık Arama Menu
Arama

Solidworks Türkçe Yapma ve Dil Değiştirme

Solidworks Türkçe yapma ile ilgili bu makalede, Solidworks dil değiştirme seçeneklerine bakmış olacağız. Aslında son derece kolay olmasına karşın, bilinmediğinde dil seçenekelerini değiştirmek sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu yazıda aşağıdaki sorulara yanıt vermeye çalışacağız;

 #  Solidworks Türkçe yapmak

 #  Solidworks İngilizce yapmak

 #  Solidworks dili değiştirmek

 #  Dil seçeneklerini değiştirmek

Şimdi gelelim Solidworks programının nasıl Türkçe yada İngilizce yapılacağına;

https://www.youtube.com/watch?v=kPCCO93G44U&t=49s

Solidworks Türkçe Yapma

  1. Solidworks ‘u Türkçe yada İngilizce yapmak için öncelikle Windows varsayılan dilinin ne olduğuna dikkat edilmelidir. Eğer bilgisayarınızın varsayılan dili İngilizce ise programda otomatik olarak ingilizce arayüz ile karşınıza gelecektir. Solidworks ‘u Türkçe kullanmak istiyorsanız Windows işletim sisteminin varsayılan dilini Türkçe yapmanız işinize yarayacaktır.
  2. Eğer Solidworks ‘u İngilizce kullanmak ama Windows işletim sisteminizi farklı bir dille kullanmak istiyorsanız, Solidworks
    seçenekler içerisinde yer alan “ingilizce menü kullan” seçeneğini etkinleştirmeniz yeterlidir.
  3. Windows işletim sisteminize dokunmadan, Solidworks programını herhangi bir dilde kullanmak içinse son ve kesin bir yöntemden  daha bahsederek konuyu kapatalım.

# Bilineceği üzere Solidworks programını kurarken istemiş olduğunuz dilleri de seçerek, dil paketlerini de yüklemiş oluyorsunuz.   Programın yüklenme aşamasında eğer bu dil paketlerini yüklemişseniz;

Sadece aşağıda yer alan görseldeki dosya yolunu takip edin. English klasörünün adını English_old olarak değiştirin.

Solidworks Türkçe yapma

Solidworks ‘u kullanmak istediğiniz dile ait klasörün ( örneğin portekizce olsun) adını english olarak değiştirin. İşlem bu kadar.

# Eğer Solidworks kurarken dil paketini yüklememişseniz ;

Denetim masası….program ekle-kaldır….solidworks tıklayıp “değiştir” ‘e tıklayın. Sırasıyla aşağıdaki görselde ki adımları uygulayın. Dil paketlerinin yüklenmesini sağladıktan sonra, yukarıda bahsetmiş olduğum klasör adını değiştirme yöntemini uygulayarak, programın dilini değiştirmiş olacaksınız.

Solidworks dil değiştirme

Son olarak, Solidworks ile ilgili diğer yazılara da göz atmanızı tavsiye ederim. Faydalı olması ümidiyle.

Comments 5
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YouTube'da abone olarak son yayınları kaçırmayın :)
Abone Ol