Makine Mühendisi İş İlanları İncelemesi – Aralık 2018

Bir makine mühendisinin iş bulması kolaydır ancak güzel bir iş bulması sabır gerektirir. Özellikle de ekonominin hassas olduğu güzel ülkemizde, dönemsel olarak iş imkanları farklılıklar gösterebilir. İşte bu yüzden dönem dönem makine mühendisi iş ilanlarını incelemenin mantıklı olacağını düşündüm.

Bu inceleme de ülkemizde hemen hemen herkesin bildiği iş ilanları sitelerinden derleme yapılmıştır. Detaylıca ve birazda uzunca (umarım sıkılmazsanız) bir video hazırlandı. Bu videoda bir makine mühendisinden istenilen vasıfların neler olduğunu, piyasa şartlarının nasıl olduğunu, üç aşağı beş yukarı bir makine mühendisi maaşları nın (daha önce bu konuyla ilgili bir yazı yayınlamıştık.) ne olduğunu anlayabilirsiniz.

makine mühendisi iş ilanları incelemesi

Amacımın karamsarlık dağıtmak olmadığını ve aynı zamanda umut tacirliği yapmamak gerektiğinin farkındayım. Mühendis olaylara gerçekçi bakmak ve duruma göre çözüm üretmek zorundadır. İşte bu felsefeden yola çıkarak, iş hayatının gerçeklerini görmenizi ve çözümler üretmenizi temenni ediyorum.

Video izlenildiğinde şu ortaya çıkacaktır;

  1. Çok fazla alanda çalışılabilen ve uzmanlaşılabiliyorken, siz hangi alanda ilerlemelisiniz?
  2. İşin ucu hep kendini geliştirmeye geldiği açık. Herkesin rahatlıkla kurduğu bu cümleyi eyleme nasıl dönüştürebilirsiniz?

Bu sorulara yanıt vermenin zaman alacağı açık. Dilerim kariyerinizi en uygun şekilde ilerletmeyi başarırsınız. Saygılarımla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*