Autocad 2019 Sistem Gereksinimleri

Autocad 2019 sistem gereksinimleri

Autocad 2019 yüklemeden önce yapılması gerekenlerden birisi de Autocad 2019 sistem gereksinimleri nin bilinmesidir.  Autocad 2019 için gerekli en az sistem gereksinimlerini sağlaması gerekmektedir. En az sistem gereksinimlerini karşılarım hatta üzerine korum diyorsanız tavsiye edilen sistem gereksinimlerini değerlendirmenizi tavsiye ederim. Verimli, rahat ve hatasız işler için donanımsal açıdan kaliteli bir bilgisayar illaki gereklidir. Şimdi Autocad ile daha verimli çalışabilmeniz için Autocad 2019 sistem gereksinimleri açıklayabiliriz.

Autocad 2019 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Öncelikle Autocad 2019 yeniliklerinde daha önceden bahsettiğimiz üzere, artık Autocad ile birlikte AutoCAD Architecture vb. 7 araç da gelmektedir. Aşağıdaki listelenmiş özellikler hepsi için geçerlidir.

 # İşletim Sistemi :   Microsoft Windows 7 ve Microsoft Windows 8.1 kullanıyorsanız 32 bit yada 64 bit işletim sistemine sahip olabilirsiniz. Eğer Windows 10 ise sadece 64 bit destekleniyor. 32 bit bilgisayar ile mühendislik programlarına uzanmanız sizi zorlayacaktır. 64 bit işletim sisteminiz olsun ki başınız bir daha ağrımasın.

 # RAM:   Biraz derli toplu bilgisayar kullanayım diyorsanız zaten son dönemde çoğunlukla 8GB yada 16GB olduğunu göreceksiniz. Autodesk ‘de bu değerlerde bir bilgisayarın iş göreceğini söylüyor. Autodesk, Autocad 2019 için 8GB RAM gerektiğini ancak 16 GB RAM olsa çok daha güzel olacağını söylüyor.

 # Disk Alanı:   Bilgisayarınızda kurulum için 6GB lık alan gerekiyor. Kişisel tavsiye olarak 8GB lık alan açarak bilgisayarınızı rahatlatmanızı öneririm. Bazı araçlar (Toolset) için disk alanı farklı olması gerekiyor. Gerekli disk alanı hakkındaki detaylar için tıklayınız.

 # Ekran Kartı:   Ekran kartı konusu biraz uzun olmakla birlikte çok kısaca 4GB lık ekran kartı yeterlidir deniliyor. Fakat 4GB lık ekran kartının üzerinde bilgisayar temin etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Sistem gereksinimleri için daha detaylı bilgi almak için Autodesk resmi web sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Autocad ‘in diğer sürümleri için sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız;

Autocad 2018 sistem gereksinimleri için tıklayınız.

Autocad 2017 sistem gereksinimleri için tıklayınız.

Son olarak blogda yer alan diğer Autocad hakkındaki yazıları ziyaret edebilirsiniz. Saygılarımla.

2 yorum

  1. Merhaba Mustafa Bey,

    Öncelikle verdiğiniz yararlı bilgiler için size teşekkür etmek isterim. Şimdi biz bir elektrik firmasıyız ve doğal olarak 2 boyutta çalışıyoruz. 2019 LT kullanıyoruz. Büyük projeleri açarken sıkıntı yaşamamamız için 4 gb gtx 1050 ekran kartı, 8300h intel işlemci ve 8gb ram kapasiteli bir bilgisayar almayı düşünüyoruz. 2 boyutlu büyük projelerde sıkıntı yaşarsak ram kapasitesini mi arttırmalıyız yoksa başka donanımlarda mı değişiklik yapmalıyız.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*