Autocad 2017 Sistem Gereksinimleri

Autocad 2017 sistem gereksinimleri ni ele alacağımız bu yazı, autocad kullanmak için bilgisayar önerisi arayacak arkadaşlar için yol gösterici olacaktır.

 #   Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Autocad 2017 ile Autocad 2017 LT ürünleri için sistem gereksinimleri farklı. Şimdilik Autocad LT nin Autocad’den farkının sadece 2 boyutlu çizimlere imkan verdiğini söyleyelim. Daha sonra Autocad LT ürünlerine dair bir yazı yayınlayacağız. Şimdi gelelim Autocad 2017 sistem gereksinimlerine;

Autocad 2017 Sistem Gereksinimleri
 1.   İşletim sistemi: Bu konuda zaten Microsoft ürünlerinden başka bir ürünü seçme ihtimaliniz bulunmuyor. Peki Autocad için Microsoft Windows’un ‘un hangi sürümleri gereklidir ?

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1 sürümlerinden herhangi biri tercih edilebilir.

 2.  Ram: 4GB (64-bit) yeterli. Ancak Autodesk mümkünse 8GB olsun diyor. 32-bit kullanıyorsanız 2GB yeterli, onun içinde Autodesk 3GB olması iyi olur diyor.

 3.  Ekran Kartı: Autocad ile uyumlu ve en iyi performansı verecek olan ekran kartlarına Autodesk’in sayfasından ulaşabilirsiniz.(İlgili sayfa burada)

Kabaca söylemek gerekirse Nvidia serileri tercih edilirse daha iyi olacaktır. Sadece Autocad kullanırım bilgisayarımda diyenlerdenseniz diğer ürünleri de tercih edebilirsiniz. 2GB-4GB dahi işinizi görür. Ancak ileri boyuttaki çalışmalarınız için linkte yer alan donanımları tercih etmeniz en mantıklısıdır. Gerekli diğer tüm sistem gereksinimleri için Autodesk sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer Autocad 2018 kullanıyosanız hemen aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Autocad 2018 Sistem Gereksinimleri

Blogda yer alan diğer Autocad yazılarına da bir göz atmanızda faydalı olacaktır. Saygılarımla.